Podstawy biologii molekularnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
Fundamental Molecular Biology
978-83-235-0527-3
imperialista

Obszerny, a zarazem lapidarny w ujęciu poszczególnych zagadnień podręcznik biologii (genetyki) molekularnej. Wyjątkowy wśród innych tego typu pozycji, jest to bowiem nie tyle książka o faktach, ile książka stawiająca pytania badawcze i opisująca eksperymentalne podejścia prowadzące do uzyskania odpowiedzi. Znakomicie zilustrowana - dzięki kolorowym zdjęciom oraz doskonale skonstruowanym schematom i rycinom przebieg poszczególnych procesów staje się jasny i zrozumiały.
Autorka, Lizabeth A. Allison jest profesorem biologii w College of William and Mary w Stanach Zjednoczonych i wielokrotną laureatką nagród dla najlepszego nauczyciela akademickiego - jej talent dydaktyczny z całą siłą uwidacznia się w tym podręczniku.

źródło opisu: www.wuw.pl/ksiegarnia

źródło okładki: www.wuw.pl/ksiegarnia

imperialista | 2012-11-01

Jedna z najlepszych książek o tej tematyce wśród tych, z którymi miałem do czynienia. Drobny minus za to, że niektóre zagadnienia, które moim zdaniem należałoby znacznie rozwinąć, potrafi potraktować w niecałe pół strony- ale można to wybaczyć mając na uwadze obszerność dziedziny. Przyjemna w odbiorze także dla osób od niedawna rozwijających zainteresowania genetyką, biologią molekularną, lub biotechnologią- książka często lubi prowadzić czytelnika za rękę. Ogromny plus za nacisk położony na historię odkryć :) <br />
<br />
PS. książka wydana na kredowym papierze, przez co jest okropnie ciężka! ;)

Grzegorz | 2016-11-14
Katarzyna Podgórska | 2016-01-17