1000 dinozaurów

1000 Dinosaurier
978-83-7512-542-9
popularnonaukowa
Bakteriofag

Dinozaury oraz inne ogromne jaszczury budzą grozę i fascynują – przez ponad 150 milionów lat niepodzielnie panowały na Ziemi, aby nagle, w erze mezozoiku , prawie zupełnie wymrzeć. Jednak niesamowite znaleziska i najnowocześniejsze metody badawcze pozwoliły na stopniowe odkrywanie ich tajemnic. Dzięki tej książce można odbyć podróż do królestwa dinozaurów i ich krewnych. Przedstawiono w niej najsłynniejsze rodzaje i gatunki: od najdawniejszych pragadów po gigantyczne dinozaury, pterozaury i gady morskie. Ponad 1000 ilustracji wiernie oddających wygląda prehistorycznych gigantów oraz rzeczowa charakterystyka pozwalają na wyobrażenie sobie ich wyglądu, sposobu życia oraz ówczesnego środowiska naturalnego. Dzięki temu możemy prześledzić rozwój dinozaurów aż do ich zagłady.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie