Tyranki. Najokrutniejsze kobiety w historii

Wydawnictwo: Jeden Świat
historyczna

Historia pięknych, okrutnych władczyń, lubieżnych kochanek przed którymi drżeli najdzielniejsi mężczyźni ich czasów. To galeria kobiet naprawdę osobliwych, których życiorysy mogłyby posłużyć za kanwę najlepszego trillera: bezwzględnych dręczycielek urzekających urodą, inteligencją i przebiegłością. Samotnych ofiar swojej potęgi.

Medellin | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Galeria władczyń, które przeszły do historii, m.in. dzięki temu, że słynęły z okrucieństwa - tak w skrócie można by było opisać tę książkę. Dobór postaci wydaje się dyskusyjny, bo nie wszystkie z tych kobiet były prawdziwymi tyrankami (np. Krystyna królowa Szwecji), okrucieństwo innych wydaje się z kolei trochę podkoloryzowane. Nie polecam osobom, które nie są w stanie czytać o przemocy, bo opisów tortur, prześladowań i metod zabijania jest tu sporo.

Patrycja | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Mimo, iż nie jestem fanką historii, "Tyranki" zafascynowała mnie i przeczytałam ją w mgnieniu oka. Ciekawie opisane, zgodnie z porządkiem chronologicznym, okrutne kobiety, które zapisały się swoją bezwzględnością i brakiem serca na kartach historii. Szkoda tylko, że taka krótka. Świetna książka, polecam. :)

Kalhia | 2010-09-14

przeczytane jednym tchem...
przerażające oblicza kobiecości...
kobieca niewinność jest fikcją...

ant_07 | 2016-10-06
mallinesq | 2016-03-07