83-7319-130-5
archeologia, atlas
gall21

Początek nowego tysiąclecia to doskonała okazja do refleksji nad stanem naszej wiedzy na temat dziejów ludzkości. Dokonane w minionym stuleciu niewiarygodne odkrycia zmieniły nasze spojrzenie na przeszłość w sposób, o jakim w roku 1900 historycy mogli tylko marzyć. Jeszcze większe znaczenie miał rozwój naukowych metod datowania, jaki dokonał się od lat pięćdziesiątych. Atlas ten przedstawia...

Atlas ten przedstawia nową, fascynującą historię ewolucji ludzkości ujawnioną dzięki tym właśnie odkryciom. Atlas podzielony został na trzy części. Chronologiczne ukazanie dziejów ludzkości pozwala prześledzić etapy rozwoju ludzkiego społeczeństwa od luźnych grup myśliwych-zbieraczy i pierwszych rolników po wysoko zorganizowane imperia i organizmy państwowe.
To przystępne kompendium najnowszej wiedzy archeologicznej przygotowane przez międzynarodową grupę archeologów jest skierowane do tych wszystkich, którzy pragną wiedzieć więcej o historii naszego gatunku.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl