Uprawiamy grzyby w ogrodzie

Wydawnictwo: Działkowiec
flora i fauna

Faktem jest, że w Polsce bardzo popularne są grzyby leśne, Faktem jest, że w Polsce bardzo popularne są grzyby leśne, jednak powinniśmy ograniczyć ich zbieranie z uwagi na fakt, że bardzo łatwo absorbują zanieczyszczenia powietrza i mogą okazać się z tego powodu szkodliwe dla naszego zdrowia, ze względu na dużą zawartość metali ciężkich. Gwarancję spożywania bezpiecznej żywności stwarza samodzielna uprawa grzybów na działce czy w ogrodzie, ponieważ proces ich uprawy kontrolowany jest przez nas samych a możemy je uprawiać w ogródku przydomowym, na działce pracowniczej lub rekreacyjnej, a także w różnego rodzaju prostych i tanich pomieszczeniach. Grzyby mają wysokie wartości smakowe i dominujący aromat, dlatego stanowią cenny dodatek smakowo-zapachowy do wielu rozmaitych dań obiadowych, zup, sałatek czy zakąsek. W książce tej Czytelnik znajdzie wyczerpujące wiadomości o tych gatunkach grzybów, które są łatwe w uprawie, charakteryzują się intensywnym wzrostem grzybni, łatwością zawiązywania owocników i są mało zawodne w uprawie.

skollitah | 2014-10-06
Anna | 2012-01-02