Kolarstwo. Podstawy treningu

978-83-932643-6-0
kolarstwo, rower, trening, sport
sport
Jacek

Dlaczego kolarze golą nogi? Jaki wybrać dystans i z jaką prędkością go pokonać, by spalić kanapkę z żółtym serem? Dlaczego Mark Cavendish jest najszybszym kolarzem świata? Jak odkryć swoje możliwości i przygotować organizm do intensywnego treningu? Jak jeździć szybciej i bezpieczniej? Na te i inne pytania odpowiada Dominik Lau w poradniku Kolarstwo. Podstawy treningu. Książka pomaga...

Książka pomaga odpowiednio dobrać strój, sprzęt oraz dietę. Prezentuje różne metody treningowe i rodzaje treningów. Pomaga podjąć właściwe decyzje prowadzące do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dzięki wskazówkom autora każdy kolarz może ułożyć własne plany treningowe, nauczyć się podstawowych i zaawansowanych technik kolarskich, m.in. jazdy i komunikacji w grupie, dobierania tempa i bezpiecznego pokonywania zakrętów.
W treningu kolarskim rower to nie wszystko. Jak w każdym sporcie o sukcesach decydują z jednej strony warunki fizyczne i poziom wytrenowania, a z drugiej – psychika, odpowiednie rozłożenie sił i dobór taktyki. Zmiana pór roku, urazy czy zimowa nuda mogą powodować depresję, która przytrafia się nawet najbardziej aktywnym kolarzom. W książce podane są sposoby radzenia sobie z takimi przeciwnościami, a także informacje o technikach motywacyjnych i relaksacyjnych, znaczeniu wizualizacji i kontroli emocji niezbędnych dla każdego sportowca.
Przeczytaj, trenuj, wygraj!

źródło opisu: http://www.bukrower.pl

źródło okładki: http://www.bukrower.pl

Aleksandra | 2013-11-06

Bardzo przydatna dla początkującego kolarza, czy też kolarza amatora. Wiele się z niej dowiedziałam i stosuję w praktyce.
Polecam.

Duncan | 2016-06-27

Dobra pozycja o kolarstwie, przeznaczone raczej dla ludzi którzy dopiero zaczynają. Dobrze się czyta, miałem tylko nadzieje że będzie więcej o treningu.

Halszka | 2017-02-15
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Czyta się tę książkę jak pracę magisterską.

Darek DTSG | 2017-04-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Kolarstwo