Strategia stylu

Edyta Banasiak
moda styl strategia

Duuuuuuuuuuuużo gorsza i mniej praktyczna wersja Slow Fashion j. Glogazy

Duuuuuuuuuuuużo gorsza i mniej praktyczna wersja Slow Fashion j. Glogazy

Kolejna cudownie wzdana książka tej autorki.
Jednak jeśli, ktoś czytał poprzednie to niestety ta nie wiele nowego ma mu do zaoferowania. Autorka używa tych samych oklepanych przykladów co w poprzednich książkach. Ciekawy poradnik, ale samej strategii stylu jest tu nie wiele, liczylam na spis rzeczy, które powinnam posiadać i faktycznie znajduje się on w książce, ale składa się z 5 pozycji.
Biedna ta strategia stylu.
Autorka porusza nowe kwestie, kosmetyków i urody i to zasługuje na duzy plus.
Niestety ciężko przenieść książkę na nasze polskie realia.
Mało wyniosłam z tej książka a szkoda bo zapowiadała się obiecująco.

Kolejna cudownie wzdana książka tej autorki.

Strategia Stylu – pierwszy raz zetknęłam się z Nina Garcią jako pisarką . Widziałam ją wcześniej w Project RunWay i zaciekawiona co mogła wydać redaktorka Marie Claire sięgnęłam po jej książkę. Trochę też byłam zaciekawiona obietnicami „z okładki”, że ten elementarz mody „nauczy mnie jak osiągnąć ponadczasowy szyk a jednocześnie oszczędzić pieniądze”… ;-)
Pisanie o tej książce jest trochę jak recenzowanie naszych polskich czasopism Avanti czy Hot.
Jest to na pewno książka skierowana do dziewczyn i trochę taka w stylu Sex w Wielkim Mieście – odrealniona od polskiej rzeczywistości. Nina propaguje spotkania, podczas, których będziemy wspólnie z koleżankami robiły sobie maseczki na twarz albo wymieniały markowe ubrania np. sukienki koktajlowe lub, żeby zorganizować party i oczyszczać wspólnie z przyjaciółkami szafę z kieliszkiem wina… przecież każda przeciętna Polka ma ten sam rozmiar i Gucci, Diora i Chanel na wymianę ;-P
Jednak przecież nie nastawiłam się na wielką literaturę biorąc tę książkę do ręki. Wiem jakie jest 8” must have” w szafie każdej kobiety, wiem o klasyce, która góruję nad szaloną i zmienną modą, wiem jak dbać o ubrania i na co patrzeć przy ich wyborze w sklepie. Dostałam parę inspiracji jak coś połączyć, adresy sklepów więc zawiedziona lektura nie jestem.
Wady …może myślałam, ze ta książka będzie mniej ogólna i szata graficzna jest jakimś kompletnym nieporozumieniem ale mimo to Polecam

Pisanie o tej...

2052

Książka ta jest pomyślana także jako poradnik dla elegantek na czas kryzysu - i od razu widać, jak bardzo znaczenie tego słowa różni się w naszych i amerykańskich realiach. Przyznam, że chwilami jest to aż irytujące. ;-)

W tej książce Autorka wyraźnie odcina kupony od popularności dwóch poprzednich. "Strategia stylu" właściwie tylko przeformułowuje i powtarza rady udzielane wcześniej. Gdyby odjąć infantylne obrazki, złote myśli w ramkach i odlać całą perfumowaną wodę, w jakiej topi się zasadniczy przekaz, okazałoby się, że całość spokojnie mogłaby być mieszczącą się w kieszeni broszurką....

• Moda
  • Bookcrossing

Dodaj cytat z książki Strategia stylu