Zawsze szykowna. Sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek

Okładka książki Zawsze szykowna. Sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek Tish Jett
Tish Jett Wydawnictwo: Filo poradniki
poradniki
Filo
2015-05-13
2015-05-13

Inspirująca, błyskotliwa, lekka, polecam każdej Kobiecie

Inspirująca, błyskotliwa, lekka, polecam każdej Kobiecie

Moja Biblia. Książka genialna! Wracam do niej co jakiś czas i czytam ponownie z zachwytem i pozostaję zmotywowana do zadbania o siebie, zarówno o ciało jak i ducha. Każda kobieta, która czuje potrzebę zmiany na lepsze znajdzie w tej książce wiele mądrych podpowiedzi a także pomysł na siebie. Mnie książka bardzo pomogła, poradziła i wprawiła w fantastyczny, lekki nastrój. Jest lepsza od popularnej Madame Chic, chociaż i ta jest bardzo dobra. Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu kobiety, jest móc poczuć się Francuzką. Kilka sposobów postępowania, zachowania skopiowanych z czarujących Francuzek sprawia, że kobiece życie nabiera kolorów. Polecam!

Miło mi, że przeczytałam tę książkę. Z reguły przy takich pozycjach piszę, że to nie jest coś, co zmienia życie, ale jednak... troszkę może zmienić. Lata lecą, już jakiś czas temu zastanawiałam się nad zmianą stylu na bardziej stonowaną - autorka pozwoliła tej decyzji dojrzeć. Make up no make up, mniej krzykliwe ubrania, kolory raczej klasyczne. Dobrze mi z tym teraz:)
Poza tym sporo o filozofii Francuzek, ich podejściu do operacji plastycznych, przyjaźni i wielu innych. Pewnie nic odkrywczego, bo to jednak zbiór oczywistych oczywistości, ale jednak ładnie zebranych razem.
Przyjemny język, lekki, żadnej głębszej filozofii, książka w sam raz do wanny. Ja po przeczytaniu zabrałam się za zmiany w szafie, toaletce i kasetce z biżuterią. Przemianę uważam za bardzo udaną, tak więc polecam.

Poza...

Przyjemna lektura o życiu Francuzek. W naszych realiach wydaje się niemal bajką, lecz po przeczytaniu tej książki aż chce się zmienić w życiu chociaż jedną małą rzecz...

Super książka dla kobiet w każdym wieku!
Niemal cała pokreślona, ponieważ... wszystko wydawało mi się być najważniejsze! :)

JEDNA Z ULUBIONYCH! :)

Super książka dla kobiet w każdym wieku!

JEDNA Z ULUBIONYCH! :)

Od pewnego czasu obserwujemy "wysyp" książek - poradników, jak pięknie żyć i wyglądać. Zgodnie z tym trendem, wzorem dla każdej Kowalskiej powinna być Francuzka. Ubrana niby przypadkowo ale jakże gustownie. Z fryzurą raczej potarganą niż misternie ułożoną ale jednak zachwycającą. Z porcelanową cerą, o którą rzekomo nie dba. A przede wszystkim o filigranowej posturze pomimo pożeranych codziennie kilogramów sera popijanych litrami wina. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście. Wystarczy przestudiować jeden z poradników. Jedne. Naprawdę wystarczy. Nie trzeba rzucać się na każdy kolejny pojawiający się na półce z napisem: "Bestsellery"

Plusy za przepiękne wydanie (przy stosunkowo niskiej cenie!) - chociaż, niestety, książka jest tak sklejona, że jakakolwiek próba szerszego otwarcia kończy się złamaniem grzbietu. Sam tekst trochę o wszystkim, przez co może wydawać się nieco powierzchowny; autorka Ameryki na pewno nie odkryła, ale czyta się przyjemnie. Żałuję tylko, że kiedy ją kupowałam, nie zwróciłam uwagi na to, że jest to rzekomo książka adresowana do "kobiet w pewnym wieku"... Cóż, przeleży na półce jeszcze z piętnaście lat i wtedy pewnie bardziej mi się przyda.

2039

Nazwijcie mnie wariatką ale jak normalnie od poradników trzymam się z daleka tak mam dziwną słabość do tych o francuskim/paryskim szyku. Na szczęście koleżanka z pracy ma to samo więc nie czuję się osamotniona:)
Nie zdziwiło mnie wcale, że sięgnęłam po "Zawsze szykowną" chociaż jest adresowana do pań "w pewnym wieku" czyli 40+. Nie oszukujmy się, w końcu i mnie dosięgnie wiek średni i książka będzie jak znalazł.
Akurat tutaj mamy dużo konkretów, jeśli czytamy o urodzie to mamy wymienione i nazwy kremów, płynów micelarnych i zabiegów medycyny estetycznej. Ale nie jest napisane: "Musisz używać tego i tego kremu" ale raczej "Zwróć uwagę czy krem ma witaminę C i odpowiedni filtr".
Jeśli i mnie chodzi świetna pozycja ale jak mówiłam mam słabość do książek o Francuzkach i ich stylu. Polecam.

• Francja
  • Poradniki
  • Poradniki
  • PORADNIKI
  • Styl/Moda

Dodaj cytat z książki Zawsze szykowna. Sekrety ponadczasowego stylu, urody i seksapilu Francuzek