Okładka książki Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą

Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą

Autor:
poradniki
typ
papier
Evelline
6,9 (96 ocen i 10 opinii)

Opis książki

„Klasyczna setka” przedstawia kobietom szczegółową mapę mody i stylu, którą należy się kierować, planując wyjście na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Wraz z rysunkami uznanego w świecie ilustratora mody, Rubena Toledo, „Klasyczna setka” przedstawia 100 ubrań oraz dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody i będą absolutnie niezbędne każdej kobiecie, chcącej zawsze wyglądać modnie i stylowo.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dia | 2014-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2014

Wiem, że mogłam się domyślić po ostatnio przeczytanej książce, że nie będzie to pozycja „ulubiona” ale dostałam w prezencie całą serię więc postanowiłam przeczytać … jestem tylko kobietą i mimo wszystko tematy modowo – ubraniowe istnieją w moim życiu. Dlaczego nie skorzystać z rady kogoś kto się na tym zna a może odkryje coś co tak się dopasuje do mojego wizerunku, że stanę się swoja ulepszoną wersja.
Takie były oczekiwania, mało z tego się spełniło, książka wymienia 100 rzeczy, które powinnaś mieć w szafie. Wszystko jest dość oczywiste ale szybko się czyta, wiec jakoś wyjątkowo stratna po przeczytaniu książki nie jestem. Nie jest to jednak arcydzieło ;-) ale coś z serii guilty pleasure ;-)

glonojad | 2010-07-17
Przeczytana: czerwiec 2010

Pięknie wydana, w twardej oprawie, na gładkim papierze, z rysunkami Rubena Toledo, księga stylu Niny G. świeci na księgarnianej półce i zachęca do kupna. Znajdziecie tutaj 100 ubrań i dodatków, które warto mieć w swojej szafie. Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć co Ci da posiadanie "bransoletki z breloczkami", po co Ci "cała biała koszulka", i jakich emocji dostarczy Ci posiadanie kowbojek książka jest dla Ciebie. Jeden z moich ulubionych rozdziałów dotyczy biustonosza push-up okraszonego cytatem Kate Moss: "Przysięgam, że nawet ja między nimi mam rowek".
Humor autorki i moje własne zainteresowanie modą, szykiem i stylem wystarczy, by do książki zaglądać co jakiś czas.
Bardzo dobry pomysł na prezent.

| 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Całkiem zgrabna praca. Biblia dla tych zagubionych, niewiedzących czego chcieć od życia i jak to wyrazić. Z większością pozycji się zgadzam, niektóre sobie uświadomiłam. Ale nie radziłabym kierować się wszystkim od a do ostatniej kropki. W końcu autorka to kobieta z Hollywood, a tam jest kilka rzeczy, którymi wszyscy się zachwycają, ale za oceanem już nie. Zresztą są gusta i guściki. Warto przeczytać i jeśli choć odrobinę interesujesz się modą, wyklarujesz sobie pewne rzeczy, a już na pewno poznasz dobrze niektóre nazwiska. Nie żałuję, że wydałam 50 zł :)

Kamila_Sandra | 2011-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2011

jak autorka zaznacza w przedmowie, nie można brać całej "setki" dosłownie, bo książka ukazuje prywatną "setkę" autorki, a kazda kobieta powinna mieć swoją własną. z wieloma punktami się nie zgadzam, ale świetne cytaty i bardzo ciekawe historie powstawania, czy ciekawostki sprawiły, że czytałam z radością i chęcią. polecam wszystkim, którzy kochają modę. zdecydowanie warta swojej ceny!

Ronja | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Przede wszystkim książka bardzo ładnie wydana. Urzekły mnie rysunki, bardzo podobał się sposób opisu poszczególnych pozycji. Dobór tych pozycji dla mnie osobiście też jest bardzo trafny. Kilka rzeczy mnie zainspirowało, poczytałam o ich historii. Ewidentnie spędziłam przy tej książce miły czas.

Alicja | 2014-02-15

Książka dość banalna, ale przyciągająca uwagę. Idealna dla osób, które lubią się odprężyć z kubkiem herbaty przy lekkiej i przyjemnej dla oka lekturze :)

lena111 | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Książka jest idealna, dla każdej, która chce wyglądać szykownie i z klasą w każdej sytuacji, ale nie wie jak się za to zabrać. Książka przedstawia 100 ubrań i dodatków, które wg autorki są wręcz niezbędne. Książka jest troszkę pisana z humorem. Dużo tu historii mody oraz podpowiedzi i rad w jakich sytuacjach ubierać daną rzecz. Warto wziąć książkę z przymrużeniem oka, gdyż wiele propozycji opiera się na bardzo drogich markach. Jeśli chcemy inwestować w niezniszczalne i klasyczne ciuchy to pozycja jest wręcz idealna. Dobra książka na prezent dla wielbicielki mody. To pozycja, która powinna stać na półce, po którą się sięga raz na jakiś czas żeby się doinspirować.

whatever | 2013-03-06
Przeczytana: 2012 rok

Podręcznik, do którego warto zaglądać przed wyjściem na zakupy.

Karolina | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Jeśli chodzi o materię mody i podejście do niej - wybitna!

MartynaCe87 | 2012-10-30

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica