Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą

Autor:
poradniki
typ
papier
Evelline
6,9 (99 ocen i 10 opinii)

Opis książki

„Klasyczna setka” przedstawia kobietom szczegółową mapę mody i stylu, którą należy się kierować, planując wyjście na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Wraz z rysunkami uznanego w świecie ilustratora mody, Rubena Toledo, „Klasyczna setka” przedstawia 100 ubrań oraz dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody i będą absolutnie niezbędne każdej kobiecie, chcącej zawsze wyglądać modnie i stylowo.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dia | 2014-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2014

Wiem, że mogłam się domyślić po ostatnio przeczytanej książce, że nie będzie to pozycja „ulubiona” ale dostałam w prezencie całą serię więc postanowiłam przeczytać … jestem tylko kobietą i mimo wszystko tematy modowo – ubraniowe istnieją w moim życiu. Dlaczego nie skorzystać z rady kogoś kto się na tym zna a może odkryje coś co tak się dopasuje do mojego wizerunku, że stanę się swoja ulepszoną wersja.
Takie były oczekiwania, mało z tego się spełniło, książka wymienia 100 rzeczy, które powinnaś mieć w szafie. Wszystko jest dość oczywiste ale szybko się czyta, wiec jakoś wyjątkowo stratna po przeczytaniu książki nie jestem. Nie jest to jednak arcydzieło ;-) ale coś z serii guilty pleasure ;-)

glonojad | 2010-07-17
Przeczytana: czerwiec 2010

Pięknie wydana, w twardej oprawie, na gładkim papierze, z rysunkami Rubena Toledo, księga stylu Niny G. świeci na księgarnianej półce i zachęca do kupna. Znajdziecie tutaj 100 ubrań i dodatków, które warto mieć w swojej szafie. Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć co Ci da posiadanie "bransoletki z breloczkami", po co Ci "cała biała koszulka", i jakich emocji dostarczy Ci posiadanie kowbojek książka jest dla Ciebie. Jeden z moich ulubionych rozdziałów dotyczy biustonosza push-up okraszonego cytatem Kate Moss: "Przysięgam, że nawet ja między nimi mam rowek".
Humor autorki i moje własne zainteresowanie modą, szykiem i stylem wystarczy, by do książki zaglądać co jakiś czas.
Bardzo dobry pomysł na prezent.

| 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Całkiem zgrabna praca. Biblia dla tych zagubionych, niewiedzących czego chcieć od życia i jak to wyrazić. Z większością pozycji się zgadzam, niektóre sobie uświadomiłam. Ale nie radziłabym kierować się wszystkim od a do ostatniej kropki. W końcu autorka to kobieta z Hollywood, a tam jest kilka rzeczy, którymi wszyscy się zachwycają, ale za oceanem już nie. Zresztą są gusta i guściki. Warto przeczytać i jeśli choć odrobinę interesujesz się modą, wyklarujesz sobie pewne rzeczy, a już na pewno poznasz dobrze niektóre nazwiska. Nie żałuję, że wydałam 50 zł :)

Kamila_Sandra | 2011-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2011

jak autorka zaznacza w przedmowie, nie można brać całej "setki" dosłownie, bo książka ukazuje prywatną "setkę" autorki, a kazda kobieta powinna mieć swoją własną. z wieloma punktami się nie zgadzam, ale świetne cytaty i bardzo ciekawe historie powstawania, czy ciekawostki sprawiły, że czytałam z radością i chęcią. polecam wszystkim, którzy kochają modę. zdecydowanie warta swojej ceny!

Ronja | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Przede wszystkim książka bardzo ładnie wydana. Urzekły mnie rysunki, bardzo podobał się sposób opisu poszczególnych pozycji. Dobór tych pozycji dla mnie osobiście też jest bardzo trafny. Kilka rzeczy mnie zainspirowało, poczytałam o ich historii. Ewidentnie spędziłam przy tej książce miły czas.

Alicja | 2014-02-15

Książka dość banalna, ale przyciągająca uwagę. Idealna dla osób, które lubią się odprężyć z kubkiem herbaty przy lekkiej i przyjemnej dla oka lekturze :)

lena111 | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Książka jest idealna, dla każdej, która chce wyglądać szykownie i z klasą w każdej sytuacji, ale nie wie jak się za to zabrać. Książka przedstawia 100 ubrań i dodatków, które wg autorki są wręcz niezbędne. Książka jest troszkę pisana z humorem. Dużo tu historii mody oraz podpowiedzi i rad w jakich sytuacjach ubierać daną rzecz. Warto wziąć książkę z przymrużeniem oka, gdyż wiele propozycji opiera się na bardzo drogich markach. Jeśli chcemy inwestować w niezniszczalne i klasyczne ciuchy to pozycja jest wręcz idealna. Dobra książka na prezent dla wielbicielki mody. To pozycja, która powinna stać na półce, po którą się sięga raz na jakiś czas żeby się doinspirować.

whatever | 2013-03-06
Przeczytana: 2012 rok

Podręcznik, do którego warto zaglądać przed wyjściem na zakupy.

Karolina | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Jeśli chodzi o materię mody i podejście do niej - wybitna!

MartynaCe87 | 2012-10-30

Prawdziwa modowa biblia

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku