Okładka książki Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą

Klasyczna setka - czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą

Autor:
poradniki
typ
papier
Evelline
6,96 (91 ocen i 9 opinii)

Opis książki

„Klasyczna setka” przedstawia kobietom szczegółową mapę mody i stylu, którą należy się kierować, planując wyjście na zakupy w celu uzupełnienia garderoby. Wraz z rysunkami uznanego w świecie ilustratora mody, Rubena Toledo, „Klasyczna setka” przedstawia 100 ubrań oraz dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody i będą absolutnie niezbędne każdej kobiecie, chcącej zawsze wyglądać modnie i stylowo.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Dia | 2014-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2014

Wiem, że mogłam się domyślić po ostatnio przeczytanej książce, że nie będzie to pozycja „ulubiona” ale dostałam w prezencie całą serię więc postanowiłam przeczytać … jestem tylko kobietą i mimo wszystko tematy modowo – ubraniowe istnieją w moim życiu. Dlaczego nie skorzystać z rady kogoś kto się na tym zna a może odkryje coś co tak się dopasuje do mojego wizerunku, że stanę się swoja ulepszoną wersja.
Takie były oczekiwania, mało z tego się spełniło, książka wymienia 100 rzeczy, które powinnaś mieć w szafie. Wszystko jest dość oczywiste ale szybko się czyta, wiec jakoś wyjątkowo stratna po przeczytaniu książki nie jestem. Nie jest to jednak arcydzieło ;-) ale coś z serii guilty pleasure ;-)

glonojad | 2010-07-17
Przeczytana: czerwiec 2010

Pięknie wydana, w twardej oprawie, na gładkim papierze, z rysunkami Rubena Toledo, księga stylu Niny G. świeci na księgarnianej półce i zachęca do kupna. Znajdziecie tutaj 100 ubrań i dodatków, które warto mieć w swojej szafie. Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć co Ci da posiadanie "bransoletki z breloczkami", po co Ci "cała biała koszulka", i jakich emocji dostarczy Ci posiadanie kowbojek książka jest dla Ciebie. Jeden z moich ulubionych rozdziałów dotyczy biustonosza push-up okraszonego cytatem Kate Moss: "Przysięgam, że nawet ja między nimi mam rowek".
Humor autorki i moje własne zainteresowanie modą, szykiem i stylem wystarczy, by do książki zaglądać co jakiś czas.
Bardzo dobry pomysł na prezent.

| 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Całkiem zgrabna praca. Biblia dla tych zagubionych, niewiedzących czego chcieć od życia i jak to wyrazić. Z większością pozycji się zgadzam, niektóre sobie uświadomiłam. Ale nie radziłabym kierować się wszystkim od a do ostatniej kropki. W końcu autorka to kobieta z Hollywood, a tam jest kilka rzeczy, którymi wszyscy się zachwycają, ale za oceanem już nie. Zresztą są gusta i guściki. Warto przeczytać i jeśli choć odrobinę interesujesz się modą, wyklarujesz sobie pewne rzeczy, a już na pewno poznasz dobrze niektóre nazwiska. Nie żałuję, że wydałam 50 zł :)

Kamila_Sandra | 2011-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2011

jak autorka zaznacza w przedmowie, nie można brać całej "setki" dosłownie, bo książka ukazuje prywatną "setkę" autorki, a kazda kobieta powinna mieć swoją własną. z wieloma punktami się nie zgadzam, ale świetne cytaty i bardzo ciekawe historie powstawania, czy ciekawostki sprawiły, że czytałam z radością i chęcią. polecam wszystkim, którzy kochają modę. zdecydowanie warta swojej ceny!

Ronja | 2012-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Przede wszystkim książka bardzo ładnie wydana. Urzekły mnie rysunki, bardzo podobał się sposób opisu poszczególnych pozycji. Dobór tych pozycji dla mnie osobiście też jest bardzo trafny. Kilka rzeczy mnie zainspirowało, poczytałam o ich historii. Ewidentnie spędziłam przy tej książce miły czas.

Alicja | 2014-02-15

Książka dość banalna, ale przyciągająca uwagę. Idealna dla osób, które lubią się odprężyć z kubkiem herbaty przy lekkiej i przyjemnej dla oka lekturze :)

whatever | 2013-03-06
Przeczytana: 2012 rok

Podręcznik, do którego warto zaglądać przed wyjściem na zakupy.

Karolina | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Jeśli chodzi o materię mody i podejście do niej - wybitna!

MartynaCe87 | 2012-10-30

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica