Apetyczna panna Dahl

Wydawnictwo: Wydawnictwo Filo
Miss Dahl's Voluptuous Delights
przepisy kulinarne
suzuranka

„Apetyczna panna Dahl”, Sophie Dahl, to wspaniała książka kucharska, zawierająca 100 prostych i niskokalorycznych przepisów. Sophie karierę zaczynała jako modelka, która nosząc rozmiar 42 współpracowała z największymi kreatorami mody, a jej zdjęcie, promujące perfumy Opium przeszło do historii. Autorka jest wnuczką słynnego brytyjskiego bajkopisarza Roalda Dahl’a, autora m.in.: „Charlie i fabryka czekolady”. Program Sophie Dahl pod tym samym tytułem cieszy się ogromną popularnością w kuchnia.tv. Jamie Oliver opisał książkę słowami „Czysta rozkosz!”. Trudno się z nim nie zgodzić.

źródło opisu: Wydawnictwo Filo, 2011

źródło okładki: http://www.filo.com.pl

Skyler | 2011-10-16
Przeczytana: 16 października 2011

Nigello Lawson strzeż się!!!Panna Sophie Dhal w natarciu. Gotować uwielbiam od zawsze, ale Sophie Dhal kocha to i widać to w tej książce. Ci którzy ją zakupią na pewno się nie zawiodą, a sama książka jest idealnym prezentem, na imieniny, urodziny czy święta. Są tu przepisy podzielone na pory roku, a te podzielone są na śniadania, obiady i kolacje. Jest tu wiele nowych pomysłów jak i wiele znanych, ale nieco zmodyfikowanych. Kiedy sięgam po ta książkę nie mogę doczekać się efektu końcowego gotowania, a książka dodatkowo wzbogacona jest o ciekawe historie i anegdoty autorki. REWELACJA polecam każdemu miłośnikowi gotowania i zupełnym laikom :)

Bea | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Niezwykle apetyczna okładka, przywodzi na myśl cupcakes- popularne kolorowe babeczki,ma się ochotę za nią natychmiast zabrać. Co też niezwłocznie uczyniłam i, idąc tropem kulinarnego porównania, pozostałam z niedosytem i z o ochotą na więcej.
Wracając do sedna, strona graficzna książki piękna i wysmakowana, widać odpowiedzialny za nią sztab ludzi, zaś sama historia,choć miło opowiedziana, dosyć banalna.Zamieszczonych przepisów jeszcze nie wypróbowałam, więc nie mogę ich ocenić

aga_s | 2012-03-15
Przeczytana: 2011 rok

rewelacyjna! Autorka jest zwolenniczką diety pescowegetariańskiej. Pozycja bardzo przydatna dla wegetarian i "pół wegetarian".

Miss_Bovary | 2014-09-19

Książki kucharskie, które posiadam w swojej biblioteczce mogę podzielić na 2 kategorie: użyteczne i śliczne. Książki użyteczne to w większości pozycje dosyć stare, z których korzystała moja mama - często nie są one specjalnie piękne, nie ma w nich zdjęć, ale sama treść jest bardzo wartościowa. Druga kategoria książek to te, które kupuję ze względów czysto estetycznych - po prostu jestem wzrokowcem i mam słabość do pięknych wydań. To są takie książki, które zwyczajnie chcę mieć na półce, cieszyć się ich pięknem, przeglądać je, dotykać...

"Apetyczna Panna Dahl" należy właśnie do takiej kategorii. Książkę kupiłam z dwóch powodów: po pierwsze, bardzo lubię Sophie Dahl i jej program utrzymany w stylu angielskiej, romantycznej dekadencji. Po drugie, co tu dużo mówić, książka jest po prostu cacuszkiem - cudowna okładka, wspaniały matowy papier, kolorystyka i przepiękne zdjęcia.

Poza tym, nie jest to taka zwykła książka kucharska - każdy przepis ma swoją historię, związaną z życiem...

Ronja | 2012-04-11
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Baaaaaaaaardzo dużo zakładek wystaje mi z tej książki. Panna Dahl piękna, dowcipna i apetyczna!

Czarny Kapturek | 2013-04-25

Jedno jest pewne - gdybym nie wybrała profilu nauki, jaki wybrałam nigdy nie sięgnęłabym po książkę kucharską. Ba, w kuchni było można mnie spotkać tylko wtedy, kiedy brałam jogurt z lodówki. Choć czasami (a nawet często) żałuję, że poszłam na te cholerne gary, to jednak jest kilka pozytywów.
Po pierwsze nie spotkałabym najradośniejszej osoby - Dawida i kilku naprawdę miłych osób z mojej nowej klasy. Mówią, że człowiek się nie zmienia i to inni poznają go lepiej, jednak kto myśli w ten sposób jest w błędzie.
Zmieniłam się, moja niechęć do gotowania i pieczenia zamieniła się poniekąd w miłość. Lubię to robić i stąd dzisiaj moja recenzja.
O Sophie Dahl nie słyszałam wcześniej ani słowa, poznałam tę uroczą kobietę dzięki Dawidowi i dziękuję mu za to! Dzięki tej parze odnalazłam człowieka, który stał się moim idolem i guru, chodzi mi oczywiście o Jamiego Olivera, ale wracając do tematu…
Przybliżę wam to, kim jest panna Dahl - zaczęła karierę jako modelka, chociaż nosiła rozmiar...

| 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

Apetyczna i przepyszna ...

"Odkryłam radość gotowania i radość częstowania jedzeniem tych, których się kocha. To jedna z najczystszych przyjemności ..."

Ja też ...

nataws | 2015-01-03

Książka z serii - inspiracje - bo wydana fantastycznie, lubię ładne książki mieć u siebie na półkach. Miło się ją czyta i ogląda, spróbowałam przepisu na chlebek bananowy i wiem, że nie lubię bananów w cieście :) pomimo, że chlebek wyszedł bardzo udany. Na prezent dla zakochanych w gotowaniu :) jak znalazł

Rita | 2013-08-28
Przeczytana: 2013 rok

Wspaniałe zdjęcia, angielski klimat, apetyczne przepisy i ciekawa historia pani Dahl w tle. Polecam, chociaż dla mnie przepisy bardziej jako inspiracja niż by bezpośrednio przygotować takie dania.

kudybcia | 2015-01-13

to nie żart książka z przepisami i świetnie się czyta,
ciekawe że niektóre przepisy znam z dzieciństwa, a YSL pure shine sobie kupiłam żeby zobaczyć jak to jest poczuć się luksusowo i to działa!