Świątynia zagłady

Wydawnictwo: Litera
83-85179-01-1
Przemysław

Jimmie Jones uznał się Mesjaszem i w sekcie, którą założył, egzekwował dla siebie cześć boską. Zaczął od głoszenia haseł miłości bliźniego i dobra dla wszystkich, ale pod tymi hasłami zorganizował fizyczny i psychiczny terror swoim wyznawcom. I w końcu pociągnął za sobą w śmierć 900 ludzi. Kiedy to się stało? W XX wieku. A członkami sekty byli obywatele jednego z najbardziej rozwiniętych krajów świata, Stanów Zjednoczonych. Jak mogło do tego dojść?

źródło opisu: Wydawnictwo Litera 1990

źródło okładki: Wydawnictwo Litera 1990

maja7 | 2013-10-27

”W Gujanie odnaleziono ciała ponad 900 osób, członków sekty religijnej Jima Jonesa, którzy ponieśli samobójczą, rytualną śmierć” - ta wiadomość, podana 18 listopada 1978 r., zelektryzowała całą światową opinię".
Rytualne samobójstwo wyznawców sekty.
Ciekawa książka ukazujaca siłę oddziaływania jednego czlowieka na innych.

Jarek | 2017-09-18
skm83134 | 2017-07-31