Tajemniczy świat sekt i kultów

Tłumaczenie: Izabella Bajer
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The secret world of cults. Inside the sects that take over lives
83-05-12684-6
religia, socjologia

Jednym z najbardziej niezwykłych zjawisk schyłku dwudziestego wieku było mnożenie się rozmaitych kultów i sekt, od dziwacznych po niebezpieczne, od głoszących swobodę seksualną po złowrogie. Kim są samozwańczy guru stojący za tymi ruchami? Czy chodzi im tylko o zysk, czy o perwersyjną przyjemność? Kim są ich ofiary? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tej tyleż fascynującej co szokującej książce, która zawiera szczere wyznania ofiar i założycieli różnych sekt i kultów.

źródło opisu: Książka i wiedza, 1994

źródło okładki: okładka własna

Stara można powiedzieć książka bo wiele rzeczy jest nieaktualnych i na pewno nie opisuje wszystkiego co otacza ludzi jeśli chodzi o tak zwane sekty i kulty. W każdym razie przeczytać warto. Z przekąsem mogę tylko dopisać że brakuję mi tylko tutaj kościoła katolickiego.

carpediementer | 2015-06-24
Mateusz | 2014-11-19