Okrutna sprawiedliwość

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
A Wild Justice
literatura piękna
Dorota_1988

Młoda Irlandka, Clodagh, bierze udział w powstaniu, chcąc pomścić w ten sposób śmierć ojca zamordowanego przez żołnierzy angielskich. Autor ukazuje okrucieństwo wojny, stawiając problem sprawiedliwości, zaufania i wyboru w najtrudniejszych chwilach życia człowieka i pozostawiając czytelnikowi ocenę działań ludzkich w warunkach bezpardonowej walki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Arteneire | 2013-02-08

Bardzo ciekawa propozycja dla miłośników wydań kieszonkowych. Autor pisał nad wyraz oszczędnie. Znaleźć tutaj można zarówno dobry wątek sensacyjny, jak i dość wyraźne przesłanie filozoficzne. Nic wybitnego, jednak można trochę podumać.