Entrepreneurship 2e

Wydawnictwo: Prentice Hall
biznes, finanse

Written by an award-winning expert demystifies the process of starting a business by presenting difficult economic, financial and business concepts in a manner easily understood by beginners. This book addresses the demands of integrating workplace relevant activities to meet academic standards. Placing an emphasis on developing business plans, it can be used as a professional resource for anyone looking to start their own business. An excellent resource for anyone looking to start their own s