Kalkomania z naklejkami. Misie

Już niejednokrotnie polecałyśmy Wam rożnego rodzaju książeczki z zadaniami itp. Cały czas jednak staramy się wyszukiwać coraz to nowsze i ciekawsze pozycje z tej kategorii. A ponieważ rynek literatury dziecięcej jest bardzo bogaty to nie kłopot o takie nowości, które nie tylko bawią, ale i wpływają na prawidłowy rozwój naszych dzieci.

Kalkomania to nietypowy ale bardzo ciekawy zeszyt ćwiczeń dla dzieci. Pamiętam, że gdy byłam mała uwielbiałam taką zabawę. Teraz w dobie kąputerów i dostępnosci drukarek i kserokopiarek na wyciągnięcie ręki nikt już nie pamięta o tej technice. A szkoda, bo to przecież świetna zabawa.

Na szczęście wydawnictwo Skrzat postanowiło przypomnieć nam jak atrakcyjne może być przerysowywanie za pomocą kalki. Dzięki temu maluch może nie tylko dobrze się bawić, ale także trenować swoją rączkę. Ale do rzeczy :)

Kalkomania to książeczka wydania zeszytowego w formacie A4. A wewnątrz oprócz kilku typowych zabaw jak dopasowanie ukrytego kształtu do właściwego rysunku, łączenie liniami odpowiednich elementów, czy łączenia punktów sa jeszcze inne zabawy właśnie związane z kalkowaniem. W zasadzie te ostatnie to zdecydowana większość w tej książeczce. A na czym to polega? Pomiędzy stronami umieszczone są kalki. Dziecko ma za zadanie skopiować dany kształt z rysunku umieszcoznego bezpośrednio pod nią i odbić go na tym, który znajdzie sie pod kalką po jej obruceniu na drugą stronę. Po skończeniu tejże pracy nasz drugi obrazek będzie wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednio. I muszę przyznać, że podziwiam twórców tej publikacji za ten pomysł, bo uważam, że jest rewelacyjny!

Podczas kopiowania rysunku dziecko nie spodziewa się niczego nadzwyczajnego. Tymczasem gdy ta sama grafika zostaje odbita na przeciwległej stronie okazuje się, że jest ona tam świetnie dopasowana i stanowi nierozłączną część ilustracji. Rysunek wtapia się we wcześniej przygotowane tło i nadaje mu charakteru. Dzięki temu maluch ma jeszcze większą frajdę z zabawy.

Takich rysunków do uzupełnienia jest tutaj 6. Jednak na tych, które służą nam swą grafiką by ją skopiować dziecko także się nie nudzi. Można pokolorować ów obrazki, a dołączone do zeszytu naklejki także mają swoje ustalone miejsce w książce.

Kalkomania to fajna zabawa. Książeczki ze szlaczkami to w tej chwili w naszym domu przeżytek. Tam maluch mógł troszkę oszukiwać, bo w zasadzie to tylko jakieś tam wzorki. Tu jeśli nasz brzdąc chce, by następny obrazek wyglądał fajnie musi naprawdę się postarać i wiernie odwzorować kalkowany rysunek. A ponieważ ów kalka jest umieszczona w książce jako jedna ze stron to dziecko nie ma kłopotu z tym, że podczas pracy będzie mu się ona przesuwała co jak pamiętamy sprawiało nam sporo kłopotu podczas zabawy. A gdy już uda się skopiować daną grafikę jak należy... jaka to jest satysfakcja dla naszego dziecka!!! Wierzcie mi, radości nie ma końca.

Zatem polecam i życzę miłej zabawy :)

Kalkomania to nietypowy ale bardzo...

• Skrzat

Dodaj cytat z książki Kalkomania z naklejkami. Misie