Julius z Księżycowej Doliny

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Julius Blom, ett huvud för sig
Aleksandra

Jedenastoletni Julius Blom mieszka razem z mamą, która jest jego najlepszą (choć nie jedyną) przyjaciółką, w Księżycowej Dolinie przy ulicy Ważki. Tata chłopca zmarł, kiedy ten był mały. Ale to dzięki niemu Julius prowadzi specjalny zeszyt, w którym zapisuje różne pytania i odpowiedzi, a także swoje przemyślenia. Tata przed śmiercią powiedział chłopcu, by ten pamiętał „żeby stawiać pytania. Pytania są ważne, często ważniejsze, niż odpowiedzi. (…) Próbuj znaleźć odpowiedź, jeśli jesteś w stanie”.

źródło opisu: ryms.pl

Juliaxxx | 2015-01-05
Na półkach: Lektury

Nudna, nie wiem o co w niej chodzi, nie rozumiem jej. Jedyny plus to objętość i wielkość czcionki - szybko się czyta. :)

Fantasta | 2014-03-10

No cóż do tej książki można podejść dwojako. Albo ryczeć ze śmiechu na co drugim słowie, bo gwarantuje że takiej głupoty to można ze świecą szukać. Albo cierpieć nieludzkie męki i użalać się nad tępotą autora. Żeby nie być gołosłowną zacytuje kilka pierwszych rozwalających mnie cytatów.
1)"Dolina leży płasko wśród pól. Nikt nie wie dlaczego księżycowa Dolina nazywa się Księżycową Doliną. Ale księżyc lśni"
2)"...Wszystkie córki umarły jedna tuż po drugiej, jeden,dwa, trzy, jeden, dwa, trzy, jeden. Julius wyobraża je sobie pod ziemią. Jako siostrzano podobne do siebie parówki leżące bliziutko jedna obok drugiej na patelni."

Książka jest beznadziejna, polecam tym, którzy chcą się dowiedzieć jak NIE pisać albo po prostu dla beki.

Tomasz Wojewoda | 2016-09-07
Na półkach: Dzieciństwo
Przeczytana: 2000 rok

Może to tylko moja subiektywna ocena, ale "Julius z Księżycowej Doliny" to jedna ze wspanialszych bajek mojego dzieciństwa (co prawda późnego, przeczytane w wieku, bodajże 12 lat). Dlatego też pozwalam sobie nieco tę ocenę zawyżyć.

Gabi145 | 2015-05-21
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 18 maja 2015

Mam mieszane odczucia względem tej książki. Dostałam ja w szkole podstawowej, jednak dopiero teraz ją przeczytałam. I jako osoba dorosła nie wiem czy opisy świata widziane i odczuwane przez Juliusa były dla mnie za długie i nudne bo jestem za stara czy po prostu autor przedobrzył. Jednocześnie uważam, że ksiazka napisana jest po prostu dobrze i taką chyba ocene końcową postawię - dobra książka.

Anna | 2017-03-07
Na półkach: Niska 2