Julius z Księżycowej Doliny

literatura dziecięca
Anna Węgleńska
dla dzieci księżyc śmierć marzenia rozmyślania literatura fińska

Na półkach: , , , ,

Może to tylko moja subiektywna ocena, ale "Julius z Księżycowej Doliny" to jedna ze wspanialszych bajek mojego dzieciństwa (co prawda późnego, przeczytane w wieku, bodajże 12 lat). Dlatego też pozwalam sobie nieco tę ocenę zawyżyć.

Mam mieszane odczucia względem tej książki. Dostałam ja w szkole podstawowej, jednak dopiero teraz ją przeczytałam. I jako osoba dorosła nie wiem czy opisy świata widziane i odczuwane przez Juliusa były dla mnie za długie i nudne bo jestem za stara czy po prostu autor przedobrzył. Jednocześnie uważam, że ksiazka napisana jest po prostu dobrze i taką chyba ocene końcową...

Nudna, nie wiem o co w niej chodzi, nie rozumiem jej. Jedyny plus to objętość i wielkość czcionki - szybko się czyta. :)

No cóż do tej książki można podejść dwojako. Albo ryczeć ze śmiechu na co drugim słowie, bo gwarantuje że takiej głupoty to można ze świecą szukać. Albo cierpieć nieludzkie męki i użalać się nad tępotą autora. Żeby nie być gołosłowną zacytuje kilka pierwszych rozwalających mnie cytatów.
1)"Dolina leży płasko wśród pól. Nikt nie wie dlaczego księżycowa Dolina nazywa się...

• 2013
  • Młodzieżowe