Lucjan. Lew, jakiego nie było

Okładka książki Lucjan. Lew, jakiego nie było Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Okładka książki Lucjan. Lew, jakiego nie było
Roksana Jędrzejewska-Wróbel Wydawnictwo: ING Bank Śląski, Muchomor literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
ING Bank Śląski, Muchomor
2005-01-01
2005-01-01
48 min.
biblioterapia Zębowa Wróżka lew

Okładka książki Zielobór. Czy zdołasz uratować miasto? Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel
Zielobór. Czy ... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Sieci widmo Wojciech Cesarz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Sieci widmo Wojciech Cesarz, Ro...

Okładka książki Moje - nie moje Liliana Bardijewska, Krystyna Lipka-Sztarbałło
Moje - nie moje Liliana Bardijewska...
Okładka książki Dobry potwór nie jest zły Maria Ekier, Anna Onichimowska
Dobry potwór n... Maria Ekier, Anna O...
Okładka książki Nasza mama czarodziejka Joanna Papuzińska, Ewa Poklewska-Koziełło
Nasza mama cza... Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach Paweł Pawlak, Wojciech Widłak
Sekretne życie... Paweł Pawlak, Wojci...
Okładka książki Czy mogę pogłaskać psa? Magdalena Piotrowska, Elżbieta Zubrzycka
Czy mogę pogła... Magdalena Piotrowsk...

Nienachalne spojrzenie na trudne sprawy, z którymi może spotkać się dziecko. Przekonuje, jak ważna jest przyjaźń.

Bardzo, bardzo sympatyczna historia o Hani, lwie Lucjanie i ich podróży do Zębowej Wróżki. Czytałam synkowi i obydwojgu nam bardzo się podobała :)

To nie jest zwykła opowiastka dla dzieci. To jest dość niezwykła książka dla każdego.

Książka, którą otrzymałam od Fundacji ING Dzieciom opowiada o Hani i Lwie Lucjanie, którego dziewczynka otrzymała od Zębowej Wróżki. Opowieść ta uczy jak pokonywać trudności, oswoić strach i poznać siłę przyjaźni.

Mądra i urokliwa książeczka dla dzieci niosąca wspaniałe przesłanie. Piękna lektura biblioterapeutyczna.

Króciutka opowieść o Hani i jej przygodach z Zębową Wróżką. Hania traci ząb, za który dostaje od Wróżki prezent. Oczywiście nie taki, na jaki liczyła, zupełnie niefajny, nie taki, który naprawdę by ją ucieszył.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to zwykła książeczka dla młodszych czytelników, ale.. płynie z niej kilka morałów. Najważniejsze, co czytelnik może wynieść z tej pozycji, to przestroga, by nie oceniać nikogo po wyglądzie. I jeszcze to zdanie: "Przyjaciół się nie wymienia!"
Myślę, że to wspaniałe, gdy powstają książki z przesłaniem dla takich młodych czytelników. Brawa dla Autorki! Zresztą, to nie pierwsza pozycja tej Pani, która prostą formą i treścią, wnosi coś ważnego w literaturę dziecięcą.

Mile i ciekawie napisana historyjka.

Mile i ciekawie napisana historyjka.

Sympatyczna opowieść o Hani i jej niespełnionym prezencie:)
Ślicznie napisana opowieść o tym jak łatwo oceniamy innych "na pierwszy rzut oka". Mądra opowieść dla dzieci i rodziców.

Sympatyczna opowieść o Hani i jej niespełnionym prezencie:)

Sympatyczna opowieść o dziewczynce imieniem Hania, która dostaje od Zębowej Wróżki niespodziewany i pozornie niezadowalający prezent w postaci lwa, z którym w nocy trafia do krainy fantazji, by odnaleźć drogę do Zębowej Wróżki i po drodze przeżyć dużo przygód.

Polecam książeczkę w szczególności dla dziewczynek tak mniej więcej od 4 lat.

Polecam książeczkę w szczególności dla dziewczynek tak mniej więcej od 4 lat.

• Dla dzieci
  • Biblioteka