Galaxy in Flames
ALI

Plac wyglądał makabrycznie – zalany krwią po kostki, zasłany nieprzeliczonymi tysiącami trupów. Większość była rozerwana pociskami z bolterów, ale wiele zostało porąbanych łańcuchowymi mieczami albo wprost rozszarpanych na strzępy. Na tę chwilę fani Warhammera 40k czekali całe lata. Nowy tom cyklu Herezja Horusa! "Galaktyka w ogniu" i Ben Counter. Dowiedz się więcej. Bądź tam i patrz, jak...

Na tę chwilę fani Warhammera 40k czekali całe lata. Nowy tom cyklu Herezja Horusa! "Galaktyka w ogniu" i Ben Counter. Dowiedz się więcej. Bądź tam i patrz, jak Horus odwraca się od Imperatora. Patrz, jak Isstvan III spływa rzekami krwi. Patrz, jak brat zabija brata.

Wojmistrz Horus odzyskuje siły po odniesionych okrutnych ranach i prowadzi tryumfujące siły Imperium przeciwko zbuntowanej planecie Isstvan III. Rebelia zostaje szybko zdławiona, ale jednocześnie zdrada Horusa odkrywa swe oblicze – planeta zostaje spustoszona bombami wirusowymi, a Kosmiczni Marines zwracają się przeciwko własnym braciom w najbardziej gorzkiej z wszystkich możliwych wojen.

Otwierająca trylogia epickiej nowej serii wybucha życiem pod piórem Bena Countera. Rozpoczyna się Herezja Horusa!

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/galaktyka-w-ogniu

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi/galaktyka-w-ogniu

ryhu | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Koniec wprowadzenia, zaczyna się akcja właściwa, zaczyna się herezja. Ci źli są coraz gorsi i wypełzają ze swoim złem z cienia. Ci dobrzy w końcu muszą jawnie opowiedzieć się za którąś ze stron. Co mogę powiedzieć, żeby nie wdawać się w fabułę, a jednak coś tutaj skrobnąć? Ta seria utrzymuje bardzo dobry poziom. Napisane jest tak, żeby nie znudzić, akcja pędzi do przodu szaleńczym tempem. Źli przedstawieni są w taki sposób, że czytelnik ich nie lubi, a dobrzy tak, że się im kibicuje. A moim zdaniem napisać coś w taki sposób, to nie jest znowu taka łatwa sprawa, bo nie ma tutaj sztuczności i tandety, jaka często podobnym zabiegom towarzyszy. Osobiście daję się w tej kwestii prowadzić fabule za rączkę, a jednocześnie nie czuję, że ktoś robi ze mnie idiotę. Cholera, naprawdę polecam tę serię, strasznie mi się podoba. Wiecie, nie jest to może ten typ ambitnej literatury (o ile w ogóle można mówić o typowej beletrystyce, że jest ambitna), za to świetnie spędza się przy tym czas i chce...

Maaciej83 | 2018-05-23
Przeczytana: kwiecień 2018

Przeczytałem tę część w języku angielskim z racji tego, że wersja polska jest trudno dostępna. Język jest prosty styl też zupełnie nieskomplikowany. Myślę, że każdy kto posiada umiejętności na poziomie powyżej FCE powinien dać sobie z tą pozycją radę przy okazji czerpiąc z lektury sporo satysfakcji.

Co do fabuły to muszę przyznać, że pozycję z tej serii cały czas mnie zaskakują.
Spodziewałem się zwykłych czytadeł SciFi a dostałem dużo więcej. Zostałem fanem tego uniwersum, polecam wszystkim fanom Science Fiction, szczególnie tym którzy zawiedli się na innych seriach Warhammera.

jarr74 | 2012-11-22
Przeczytana: listopad 2012

„Galaktyka w ogniu”to już trzecia odsłona zakrojonej na szeroką skale galaktycznej sagi, tym razem pióra Bena Countera, która po raz kolejny przenosi nas do pasjonującego świata Uniwersum Warhammera 40k. Jest to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń, wątków i losów postaci znanych nam już z dwóch pierwszych tomów . O ile jednak poprzednie pozycje były właściwie wprowadzeniem i preludium wydarzeń które doprowadziły do zwrócenia się Horusa przeciw Imperatorowi i sprzeniewierzeniu się idei Krucjaty, to tu już herezja uwidacznia się z całą niszczycielską mocą i w całej rozciągłości.
Coraz bardziej wypaczony przez siły chaosu i bogów Osnowy Mistrz Wojny Horus decyduje się na eksterminacje części własnego Legionu podejrzewaną o wierność i sprzyjanie imperium. Atak na z pogrążona w rebelii planetę Isstvan III przekształcają się okrutną, bezpardonową bratobójczą walkę, która na zawsze odmieni oblicze Krucjaty i jej uczestników. Legendarni nadludzcy Space Marines staną przeciw sobie a...

szataniel | 2015-11-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Stało się - koniec wstępu, koniec przemian, koniec refleksji... Horus odwraca się od Imperatora, Chaos tryumfuje, bracia stają się zajadłymi wrogami i zrywają więzi... Mroczni Bogowie zacierają ręce.
Akcja, zdrada, krew, ciągłe napięcie. Tak można w prostych żołnierskich słowach oddać esencję trzeciego tomu serii "Herezja Horusa". To, co dzieje się w tej powieści przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
Ale do rzeczy.
Horus i jego poplecznicy oddali się całkowicie Chaosowi, z ich człowieczeństwa nie pozostały nawet przysłowiowe strzępy. Cel jest jeden - zniszczyć wszystko i wszystkich. Realizując go Horus postanawia rzucić wszystkie siły krucjaty w jedno miejsce i doszczętnie (oraz dosłownie) wytłuc. Wykonując strategiczne plany misji, Adeptus Astartes nie podejrzewają nawet jakie piekło ich czeka. Nie będę zdradzał reszty fabuły. Powiem tylko, że skala wydarzeń i ich wpływ na całokształt całego uniwersum Warhammera 40 000 jest ogromny.
Książkę przeczytałem (ba! - pochłonąłem) w...

Tomasz Gawłowski | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Polecam fanom Wh 40k. Dzieje się ostra jazda bez trzymanki ;p

Filip | 2018-04-04

Trzeci i jak dla mnie najlepszy tom z pierwszych trzech relacjonujących upadek Horusa z perspektywy najbliższych. Wewnętrzne skażenie podział między braćmi, aż w końcu ostateczne starcie. Galaktyka w Ogniu to ciągła akcja opowieść sama się czyta a ilość potyczek i krwawych starć opisywanych w tej książce to istny kosmos. Piękne zakończenie wstępu do nadchodzącej wielkiej wojny domowej. Polecam

Ka | 2015-02-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Część ze zdecydowanie dużą ilością akcji. Walka na Istvanie opisana w fajny sposób, ciągle coś się dzieje, nie ma zbędnej gadaniny. Bawiło mnie tylko jakby ciągłe podkreślanie, jaka to straszna walka była i jak strasznie dużo niesamowicie strasznie porozwalanych flaczków:) Przeczytałem jeszcze szybciej niż poprzednie części, ale nie dlatego, że jest banalnie prosta, a dlatego, że zwyczajnie wciąga tempem. Jedna rzecz mnie dziwi - jakim cudem powstała nagle tak bardzo wyrazista linia brat vs. brat, z zaledwie dwoma odchyłami moralnymi - Lucjusz i Mały Horus. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że tak szybko więzi udałoby się uciąć jak od noża dosłownie bez mrugnięcia okiem. Jednakże warto:)

brutalus | 2012-10-23

odstaje niestety stylem pisania od poprzednich czesci, do tego splaszczono niektore watki poboczne, jednak glowna os fabularna idzie w takim kierunku, ze nie sposob sie oderwac

archiwista_cyklista | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Za dużo flaków i mięcha. Czasem robi się kabaretowo

Daniel Taberski | 2016-12-24
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Kolejny tom "Herezji" trzyma zbliżony poziom do poprzednich. Po dwóch tomach Horus wykłada wszystkie karty na stół i rusza z planem obalenia Imperatora. Moim chyba jedyny zastrzeżeniem do cyklu jest to, że nie przekonało mnie to, co sprawiło, że Horus postanawia się zbuntować. No ale czyta się miło, batalistyka nie zawodzi, a postacie są fajne i wiarygodne.