Galaktyka w ogniu

Okładka książki Galaktyka w ogniu Ben Counter
Okładka książki Galaktyka w ogniu
Ben Counter Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Herezja Horusa (tom 3) fantasy, science fiction
Herezja Horusa (tom 3)
Galaxy in Flames
Fabryka Słów
2012-09-28
2012-09-28
Przemysław Bieliński

Trzecia część Herezji Horusa jest praktycznie opisem jednej bitwy na zbuntowanym świecie Isstvan III, ale za to z jakim rozmachem! Oraz zwrotami akcji, zdradą i chaosem z jednej, a także honorem i braterstwem z drugiej strony. Brutalna i krwawa część, w której przeciwnikami nie są już głównie plugawi Xenosi, a bracia Astartes. Ta część dzielnie trzyma poziom poprzedniczek, na pewno warto przeczytać.

Trzecia i ostatnia księga trylogii Herezja Horusa sygnalizuje początek galaktycznej wojny domowej. Po wydarzeniach na Davinie Horus padł ofiarą Chaosu. Nawrócił kilku swoich braci i teraz będą musieli wybić lojalistów dla swoich własnych legionów.

Ta trzecia książka jest nie tylko mroczna, ale także przejmująca. Sporo postaci, które znasz, spotka swój koniec, podczas gdy inne rozpoczną wznoszenie się do sławy i niesławy. Z czasem nazwiska takie jak Kharn, Lucius, Abbadon i Garro będą znane na samym szczycie Imperium.

Na Istvaanie III Gwardia Śmierci, Dzieci Imperatora, Synowie Horusa i Pożeracze Światów wysyłają na powierzchnię 1/3 swoich legionów podejrzanych o bycie lojalistami. Tam zostają zdradzeni i zaatakowani przez własnych braci. Oto opowieść o upadku tych legionów w ręce Chaosu.

Ale jest to także opowieść o bohaterstwie, odwadze i lojalności, gdy ostatni z lojalistycznych członków tych, które wkrótce staną się niesławnymi legionami, walczą o swojego Imperatora i ideały, w które wierzą. Poza prostym konfliktem istnieje strona duchowa również. Chaos jest prawdziwy i widzimy także wzrost wiary imperialnej i cudowne moce tych, którzy wierzą w Boga-Imperatora.

Świetna powieść. Pokazuje, co mogło się wydarzyć, a pod koniec, w scenach zniszczeń i strat, daje wskazówkę, co czeka przyszłość Imperium.

Dzięki pomocy Erebusa, Mistrz Wojny dochodzi do zdrowia z ran poniesionych na Davinie i prowadzi siły Imperium przeciw kolejnemu zbuntowanemu światu.
Im bliżej jednak do zbuntowanego świata Isstvan III, tym bardziej wyraźny staje się wewnętrzny rozłam między niegdysiejszymi Wilkami Luny. Atmosfera się zagęszcza i zdrada wisi w powietrzu.
Jak poradzą sobie Synowie Horusa?

***
Po spokojnej pierwszej części i niepokojącej drugiej dostaliśmy typowo batalistyczną część.
Książka pokazuje zmiany jakie zachodzą w Horusie oraz Synach Horusa. Stare wartości Wilków Luny są zastępowane zupełnie czymś innym, co musi wiązać się z pożegnaniem części bohaterów.
Sceny walki są bardzo dobre, działające na wyobraźnię i znaczące w kontekście przyszłych wydarzeń
Zachęcam do lektury

Jak poradzą sobie Synowie...

Trzecia tom.
Uniwersum ultra żołnierzy z każdym tomem rozwija się bardziej. Z tym tomem otrzymujemy zdradę, otrzymujemy dobrych i złych bohaterów. A na koniec śmierć mojego ulubieńca:(

Trzecia tom.

Bardziej batalistyczna część od poprzednich, mniej klimatyczna, ale wciąż okej.

Bardziej batalistyczna część od poprzednich, mniej klimatyczna, ale wciąż okej.

Cześć,
Świetne zwieńczenie historii rozgrywającej się na przestrzeni pierwszych trzech tomów, a zarazem rozpoczęcie legendarnego wręcz wydarzenia zwanego Herezją Horusa.
Po więcej zapraszam do video-recenzji 😉

Cześć,
Po więcej zapraszam do video-recenzji 😉

Pokaż mimo tovideo - opinia

Genialna książka. Dawno nie przeczytałam czegoś dosłownie od deski do deski jak tę część właśnie.

Książka właściwie opowiada tylko o jednej bitwie. Jest w niej jednak pełno zwrotów akcji. Sensownych zwrotów akcji. Momenty, w których tak na serio nie mamy pojęcia jak się dalej sprawy potoczą, a decyzje bohaterów mają wielką wagę. Świetna zmienność tempa akcji powoduje że nie nudzą nas ciągłe opisy walk ani długie filozoficzne dysputy. Fajnie pokazana jest przemiana Horusa i jego najbliższych oraz rozłam wśród Astartes. Jest mniej mroczna niż poprzedniczka ale świetnie zbiera rozpoczęte wcześniej wątki zamykając je w trylogię. Oczywiście jest Epicko - Honor, Braterstwo, Ideały, Luperkal !

Fajna książka kontynuująca historię Herezji Horusa.
Ocena jest oczywiście bardzo subiektywna. Sądzę, że zabierając się za lekturę warto przynajmniej choć trochę wiedzieć o co chodzi w tym uniwersum. Ktoś, kto zupełnie się nie orientuje w świecie Warhammera zapewne oceni książkę niżej. Warto też pamiętać, że nie jest to "nasz świat". Raczej coś jak świat fantasy z magią i dziwnymi stworzeniami przeniesiony bardzo daleko w przyszłość.
Myślę, że aby bardziej docenić książkę warto też przeczytać pierwsze dwa tomy "Herezji Horusa".
W "Galaktyce w płomieniach" sporo się dzieje. Niby wiadomo kto jest kim, kto kogo zdradzi itd. jednak czytałem z zaciekawieniem. Chyba największym atutem książki są przedstawione walki i bitwy. W końcu świat Warhammera to świat wojen.
Z niecierpliwością czekam aż w moje ręce wpadnie kolejny tom tej opowieści.

Fajna książka kontynuująca historię Herezji Horusa.

Czy jest przepełniona testosteronem? Oczywiście! Czy jest patetyczna? Jak najbardziej! Ale czy jest mroczna, zła a zarazem sprawnie kontynuująca fabułę mimo innego autora a przy tym spójna wciągająca? Moim zdaniem zdecydowanie tak! Sięgając po pierwszą część herezji Horusa dokładnie tego szukałem. Trzecia podtrzymuje poziom i z marszu zacznę czwartą!

• Warhammer
  • Herezja Horusa