Legion

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Legion
warhammer, legion, herezja horusa
Longinus

Wielka Wojna nieuchronnie nadciąga i wkrótce pochłonie Imperium Człowieka. Kosmiczni Marines z Legionu Alfa są ostatnimi, którzy dołączyli do bractwa Astartes i bacznie strzegą swoich tajemnic. Przybyli na pogański świat, by wesprzeć armię imperialną w kampanii pacyfikacyjnej toczonej przeciwko dziwnym i niespotykanym siłom. Ale co tak naprawdę kieruje Legionem Alfa? Czy jego wojownikom można zaufać? Po której stronie opowiedzą się, kiedy wybuchnie Wielka Wojna?

Najnowsza powieść z wciągającej serii science-fiction stawia pytania na temat lojalności, wyjawia intrygi nieludzkich spiskowców i stawia los ludzkości na niepewnej szali.

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Legion/193

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Legion/193

Longinus | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Ukazuje dzieje XX Legionu na tle działań bojowych, ich machinacje i sposób prowadzenia wojny.

Co do wydania polskiego: korekta zrobiła w czterech miejscach błąd, zjadając literki lub źle odmieniając wyraz. Tłumacz raz pomylił się w kolorze pancerza, drugi raz użył słowa podziemia, które to całkowicie nie pasowało do kontekstu akapitu. Reszta bez zarzutów, czytało się wartko i miło.

UTUHENGAL | 2017-08-05
Przeczytana: 23 lipca 2017