Legion

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Legion
warhammer, legion, herezja horusa
Longinus

Wielka Wojna nieuchronnie nadciąga i wkrótce pochłonie Imperium Człowieka. Kosmiczni Marines z Legionu Alfa są ostatnimi, którzy dołączyli do bractwa Astartes i bacznie strzegą swoich tajemnic. Przybyli na pogański świat, by wesprzeć armię imperialną w kampanii pacyfikacyjnej toczonej przeciwko dziwnym i niespotykanym siłom. Ale co tak naprawdę kieruje Legionem Alfa? Czy jego wojownikom można zaufać? Po której stronie opowiedzą się, kiedy wybuchnie Wielka Wojna?

Najnowsza powieść z wciągającej serii science-fiction stawia pytania na temat lojalności, wyjawia intrygi nieludzkich spiskowców i stawia los ludzkości na niepewnej szali.

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Legion/193

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Legion/193

Maaciej83 | 2018-10-08
Przeczytana: październik 2018

Po raz kolejny Dan Abnett udowadnia, że jest najlepszym pisarzem w świecie Warhammera 40k. Bardzo dobra powieść, świetne postacie, bardzo ciekawa historia szczególnie element dot. Zboru oraz tajemniczy zakon Astartes. Graham McNeil może buty czyścić Abnettowi.

Malekin1983 | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Długo się zbierałem by napisać coś o Legionie i wciąż mam wątpliwości od czego zacząć.
Legion Alfa walczy zupełnie inaczej niż pozostałe, więc jeśli macie dość dzikiej szarży na wroga w wykonaniu Synów Horusa czy Pożeraczy Światów to jest to pozycja dla was. Opisy Imperialnej Armii też nie wzbudzają większych zastrzeżeń.
A TERAZ ale! Tłumacz musiał być na kacu biorąc się za Legion Alfa. Zepsuł mi całą przyjemność z czytania w rodzimym języku. Rozumiem że każdy chce zarobić, ale takiego gniota nie widziałem od dawna. Gimnazjalista z translatorem robiłby podobną robotę. Jak zwykle wydawca pokazał co sądzi o fanach serii, bowiem nie ukrywajmy, książka jest dla fanów raczej nad Wisłą bestellerem nie będzie.

mim1983 | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Mam poważny problem z oceną, ponieważ książka Dana Abnetta jest naprawdę dobra. Problem tkwi jednak w tym, że "Legion" w wydaniu Copernicus Corporation nie jest książką Dana Abnetta przetłumaczona na język polski, ale własnym "dziełem" tłumacza Marcina Roszkowskiego.

Książka jest przetłumaczona tragicznie (zadałem sobie trud aby porównywać czytając na bieżąco z oryginałem) - i bynajmniej nie chodzi mi tutaj o takie błahostki jak literówki, ale o to, że sama treść jest pomijana, zmieniana, przeinaczana, tak że nieraz kompletnie nie wiadomo o co chodzi.

Jeżeli nie przeszkadza Ci, że tłumacz pomija nieraz całe fragmenty opisów (bo nie chce mu się tłumaczyć), że przebieg akcji jest przetłumaczony niejednokrotnie tak, iż kompletnie nie wiadomo co się dzieje - to sięgaj śmiało. Ogólna linia fabularna i historia są naprawdę dobre. Jeżeli jednak chcesz od A do Z przeczytać dzieło Dana Abnetta i mieć świadomość, że w każdym momencie lektury czytasz coś, co ma sens, to zdecydowanie polecam...

Daniel Taberski | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

"Za imperatora". Inaczej nie da się zacząć recenzji "Legionu" po przeczytaniu tej książki. Rzecz traktuje o XX Legionie - Alfa - ale samych marines w fioletowym ceramicie jest tam bardzo mało. I dobrze, bo Legion Alfa bardzo tajemniczy jest i książka doskonale to oddaje. Autor stworzył bardzo ciekawe postacie potrafi naprawdę zainteresować nimi czytelnika.
Jak dla mnie to jedna z lepszych pozycji cyklu "Herezja Horusa". Gorąco polecam :).

Maciej Oprysiak | 2017-12-24

Legion to bez wątpienia jedna z najlepszych pozycji z Herezji H. Dostajemy na dokładkę trzeciego gracza, a książka pochłania bez reszty... A na koniec dostajemy zagadkę, na którą obecnie nie ma chyba odpowiedzi... Po której stronie jest Legion XX? Ps Jak zwykle żal wiernych żołnierzy Imperatora...

Longinus | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Ukazuje dzieje XX Legionu na tle działań bojowych, ich machinacje i sposób prowadzenia wojny.

Co do wydania polskiego: korekta zrobiła w czterech miejscach błąd, zjadając literki lub źle odmieniając wyraz. Tłumacz raz pomylił się w kolorze pancerza, drugi raz użył słowa podziemia, które to całkowicie nie pasowało do kontekstu akapitu. Reszta bez zarzutów, czytało się wartko i miło.