Społeczeństwo ryzyka. W drodze do innej rzeczywistości

Tłumaczenie: Stanisław Cieśla
Wydawnictwo: Scholar
Risikogesellschaft - Auf dem Weg in eine andere Moderne
83-7383-116-9
Aesir

Społeczeństwo ryzyka należy do kanonu najwybitniejszych książek socjologicznych ostatnich dziesięcioleci. "Nie twierdzimy, że epoka społeczeństwa industrialnego była mniej ryzykowna, ani że społeczeństwo ryzyka po prostu zastąpiło społeczeństwo industrialne. Zatarciu ulega raczej rozróżnienie pomiędzy obliczalnym ryzykiem, a nieobliczalnymi niepewnościami, pomiędzy ryzykiem a jego...

"Nie twierdzimy, że epoka społeczeństwa industrialnego była mniej ryzykowna, ani że społeczeństwo ryzyka po prostu zastąpiło społeczeństwo industrialne. Zatarciu ulega raczej rozróżnienie pomiędzy obliczalnym ryzykiem, a nieobliczalnymi niepewnościami, pomiędzy ryzykiem a jego świadomością. (...)
W światowym społeczeństwie ryzyka na wszystkich poziomach dochodzi do obowiązkowego pozorowania kontroli nad tym, czego nie można skontrolować - w polityce, prawie, nauce, gospodarce, w życiu codziennym".

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2004

źródło okładki: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=983