The Rolling Stones za żelazną kurtyną. Warszawa 1967

Okładka książki The Rolling Stones za żelazną kurtyną. Warszawa 1967 Marcin Sitko
Okładka książki The Rolling Stones za żelazną kurtyną. Warszawa 1967
Marcin Sitko Wydawnictwo: C2 reportaż
reportaż
C2
2012-01-01
2012-01-01
rolling stones warszawa '67 muzyka

Dla smutnej i szarej Warszawy wiosna 1967 roku była wyjątkowo kolorowa. Wtedy to legendarni The Rolling Stones pierwszy i ostatni raz przyjechali do komunistycznego kraju. Po prawie 50 latach w książkach, reportażach i wypowiedziach ludzi możemy odnaleźć mnóstwo historii i legend dotyczących tego koncertu. Jednak te wydarzenia wyglądały naprawdę?

Po dalsza część recenzji zapraszam na https://niekulturalnakulturalnie.wordpress.com/2016/01/04/legendarny-koncert-czyli-the-rolling-stones-za-zelazna-kurtyna-warszawa-1967-marcina-sitko/

Po dalsza część recenzji...

Wciąga jak cholera! I lekko się czyta. Momentami zabawna, choć może powinno się napisać "gorzko zabawna", bo jednak opisuje faktyczną sytuację w jakiej tkwiliśmy w latach, kiedy wpadli do nas Stonesi. Jest OK.

Niesamowita historia :) Nie miałem pojęcia, że tak wyglądała pierwsza wizyta Jaggera i jego kolegów w Polsce i w komunie w ogóle. Polecam, bo ta książka to świetnie spędzony czas.

Niezwykła historia lądowania Stonesów w przaśnym PRL-u. Przeczytane przez weekend jednym tchem. To wszystko mogło się wydarzyć jedynie u nas i w tamtych latach. Książka nie tylko dla fanów zespołu (stałam się nim po jej przeczytaniu),ale też dla ludzi o zacięciu historycznym i w ogóle ciekawskich, jak to kiedyś u nas było. PRL na tle kolorowych The Rolling Stones, którzy przylecieli do socjalistycznej Warszawy w 1967 roku na dwa dni, trudny do wyobrażenia, a jednak tak było. Obecnie książkę czyta mój tata i już widzę, że nie może się od niej oderwać, nawet wziął ją dziś do pracy :)

Cudowna podroz do czasow, ktore znam tylko z ksiazek i opowiadan rodzicow. Ciekawa i przyjemna.

Ciekawa. Tylko szkoda że bardzo mało faktów z samego koncertu. Za to dużo informacji o samym tym czasie komuny. Ale polecam.

Trochę gorsza niż podobna pozycja Marcina Jacobsona - też o wizycie The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku. Bardziej ogólnikowa, mniej wciągająca. Lepiej sięgnąć po tamtą.

• 2015
  • BIOGRAFIE-LUDZIE MUZYKI-ZESPOŁY
  • 52 książki 2013
  • Licencjat
  • Papier
  • Biografie muzyków, etc.

Marcin Sitko The Rolling Stones za żelazną kurtyną. Warszawa 1967 Zobacz więcej