Cycle de l'invisible
Ag2S

Księga o Niewidzialnym to zbiorowe wydanie najpiękniejszych przypowieści Erica-Emmanuela Schmitta - Oskara i Pani Róży, Pana Ibrahima i kwiatów Koranu, Dziecka Noego, Zapasów z życiem - zawierające ponadto publikowaną po raz pierwszy w Polsce buddyjską baśń Milarepa. To opowieści, które poruszają najczulsze struny ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia – Niewidzialnym,...

To opowieści, które poruszają najczulsze struny ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia – Niewidzialnym, lecz możliwym do odkrycia.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

eduko7 | 2017-08-03
Przeczytana: 31 lipca 2017

Okładka zakładająca do lektury, zapowiadająca spotkanie z "czarownymi" miejscami i osobami. Zawartość mniej mnie oczarowała. Oczywiście "Oskar i pani Róża" oraz "Dziecko Noego" poruszają serce i zaprątają myśli. Pozostałe opowiadania chwilami zastanawiają, czasem wzruszają, lecz też trochę nudzą. Stąd ogólna ocena 6/10.

Ania C | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

'Ksiega o niewidzialnym'....magiczna, niepowtarzalna. Kazda przypowiesc przypadla mi do gustu, jednak niewatpliwie najwieksza slabosc mam do "Dziecka Noego".
W ksiazce urzekla mnie wielobarwnosc przypowiesci, ich roznorodnosc. Czytajac kolejne opowiadania, majac na uwadze fakt, ze to moje pierwsze spotkanie z autorem, nie wiedzialam czego moge sie spodziewac. Jestem zadowolona, iz mialam przyjemnosc zapoznania sie z lektura. Kazda przypowiesc odbila we mnie swoje pietno, z kazdej wyciagnelam jakas madrosc i wniosek. Oj, magicznie maluje Pan swiat ,Panie E.E Schmitt.
Laduje w ulubionych:)

"Księga o Niewidzialnym" to zbiór zawierający pięć opowieści. Z dwoma zetknęła się już wcześniej, miałam nadzieję, że pozostałe dostarczą mi sporych wrażeń. Jak było? Pozwólcie, że ocenię każdą historia z osobna.

1. "Milarepa" - 4/10 - kompletnie nie trafiło do mnie to opowiadanie, początek był ciekawy, ale reszta strasznie nudna i zbyt przypominająca pseudofilozofię w stylu Coelho.
2. "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" - 5/10 - ta historia jest lepsza od poprzednie, na pewno bardziej ciekawa i wciągająca, ale podobnie, jak "Milarepa" nie trafiło do mnie zupełnie.
3. "Oskar i Pani Róża" - 8/10 - to historia, z którą zetknęłam się już wcześniej, kiedy zaczynałam swoją przygodę z tym pisarzem. Wtedy zrobiła na mnie dość duże wrażenie i bardzo mnie wzruszyła.
4. "Dziecko Noego" - 7/10 - to również opowieść, z którą miałam już do czynienia wcześniej i bardzo dobrze ją wspominam.
5. "Zapasy z życiem" - 3/10 - to prosta, niedługa historia. Niczym specjalnie nie zaskakuje - ani puentą,...

annadominikaa | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Wybitna książka, której tytuł doskonale odzwierciedla treść. Pozycja zdecydowanie dla ducha. Warto się z nią zapoznać. Największe wrażenie na mnie zrobił "Oskar i pani Róża". Zawiodłam się troszeczkę na legendarnym Milarepie- spodziewałam się, że zakończenie będzie poruszające, zaskakujące i zapadające w pamięć, a nie było.

Ag2S | 2013-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Być może niesprawiedliwie ale niestety musze zaniżyć ocenę wszystkich opowiadań. Są tu oczywiście perełki lecz nowe opowiadanie do nich nie należy. Spodziewałam się przepięknej opowieści o legendarnym Milarepie i bardzo się zawiodłam. Aż brak mi słów...
Książka świetnie wydana lecz znów dostajemy to co już było, a ja chcę czegoś nowego i świeżego, a nie „odgrzewanych kotletów” (jak trafnie ujęła Kasia) kolejny raz - blee

Agatka | 2013-06-09

Przecudowna książka, zawierająca ciekawe opowiadania, które doprowadzają do łez i śmiechu. Niezmiernie polecam.

Kasia | 2012-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2012

Eric-Emmanuel Schmitt to autor, którego książki mogę kupować w ciemno, a i tak wiem, że będę nimi zachwycona. Jako jeden z niewielu znanych mi pisarzy, do perfekcji opanował sztukę pisania krótkich form. Jego opowiadania dotyczą zwykle spraw zwykłych, niemal codziennych, a jednocześnie poruszają już od pierwszych stron i zapadają głęboko w pamięci.

Księga o Niewidzialnym to zbiór czterech najlepszych moich zdaniem opowieści, jakie wyszły spod pióra Schmitta ("Oskar i pani Róża", "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", "Dziecko Noego", "Zapasy z życiem") oraz niepublikowana dotąd w Polsce przypowieść o Milarepie, tybetańskim joginie. Wydanie książki jest absolutnie zachwycające – pięknie zdobiona okładka w twardej oprawie od razu przykuła moją uwagę.

Schmitt posiada niesamowity dar do wywoływania wulkanu emocji za pomocą kilku prostych słów. Jego opowieści budzą w czytelniku całą gamę uczuć – od sympatii i podziwu, poprzez współczucie i litość, aż po zwykłą złość i poczucie...

TheLostSymbol | 2015-05-12
Przeczytana: 09 maja 2015

Z całego zbioru oceniam tutaj tylko opowiadanie „Milarepa”, ponieważ pozostałe funkcjonują jako oddzielne książki. Jednak, to opowiadanie („buddyjska baśń o legendarnym Milarepie”) trudno mi ocenić. Chociaż czytało mi się łatwo i szybko, to fabuła mnie nie urzekła. Po prostu zabiłam nudę, ale „bez fajerwerków”. Kolejny raz Schmitt mnie rozczarował. To na co zwróciłam uwagę, oprócz autora, to wygląd wydania, które jest niezwykle estetyczne i uważam za zaletę.

Marquee | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Wszystko zaczeło się od snu...
Publikacja pt. Księga o Niewidzialnym jest nielada gratką dla fanów Erica-Emmanna Schmita. Zawiera ona najbardziej znane teksty autora jak Oskar i pani Róża czy Kwiaty Koranu. Pięknym dopowiedzeniem tych przypowieści staje się bliżej nieznana Polskim czytelnikom buddyjska baśń Milarepa. To co urzeka w auotrze to opisy sytuacji i przestzreni. Tworzy świat przez pryzmat wielkiej wrażliwości i romantyczności, a nam Polakom bliski jest duch romantyzmu. To piękne spotkanie z autorem.

Aleksandra | 2014-01-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Pięknie wydana, czerwona księga, przyozdobiona złotem, to zbiór opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest niewidzialny, przebiegając po stronicach szybciej, wolniej, dosłownie, w niedomówieniu, głośno, lub cicho.

Warto przeczytać tę księgę. Autor czasem jest krytykowany, traktowany z uśmiechem, gdzieś przeczytałam, że to drugi Coelho. Nie zgodzę się! Czuję, że to jest prawdziwe, że on taki jest, trochę naiwny, romantyczny, uczuciowy. Bajki dla dorosłych? Może i tak, ale dlaczego nie :)

A całość opinii tutaj: http://czyje.blogspot.com/2014/01/ksiega-o-niewidzialnym-eric-emmanuel.html