Przyroda w zagadkach

Wydawnictwo: Edgard
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach: - odkrywają przyrodę poprzez zabawę - rozbudowują zasób słownictwa - poszerzają wiedzę o świecie - przygotowują do lekcji przyrody w szkole Kolorowe karty z zagadkami Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia...

Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach:
- odkrywają przyrodę poprzez zabawę
- rozbudowują zasób słownictwa
- poszerzają wiedzę o świecie
- przygotowują do lekcji przyrody w szkole

Kolorowe karty z zagadkami
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko pozwalają poznać najważniejsze zagadnienia przyrodnicze, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i poznawanie wiedzy o świecie w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe informacje o przyrodzie, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać wybrane zagadnienia przyrodnicze.

Na półkach: Przeczytane, Edgard

Tym razem trafiły do nas karty "Przyroda w zagadkach". Według informacji na pudełku jest to pozycja przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. I... w zasadzie muszę się z tym zgodzić. Moja córeczka dopiero skończyła 5 i choć bardzo chciała pobawić się książeczka, wiele pytań było dla niej zdecydowanie za trudnych. Ale myślę, że jeszcze troszkę i na pewno nam się przyda.

Przygoda w zagadkach to kolejny sposób na naukę podczas wesołej zabawy. Bardzo kolorowe karty zawierają aż 112 zagadek wraz z odpowiedziami na odwrocie. A pytania są przeróżne. Począwszy od rebusów, a na wyborze prawidłowej odpowiedzi skończywszy.

Książeczka ta zawiera zatem mnóstwo ciekawostek o świecie roślin, zwierząt, Ziemi i kosmosie. Dzięki niej maluch poszerza swoja wiedzę, rozbudowuje zasób słownictwa ale przede wszystkim - naprawdę dobrze się bawi. Pytania są fajnie sformułowane. Maluch nie odczuwa korzystania z tej książki jako nauki, lecz ma poczucie, jakby uczestniczył w jakimś przyrodniczym...

Anna_R | 2016-03-16
Na półkach