Królowie też w Wilnie kochali

Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskie
978-9986-542-36-0
historia
Milijon

Jak sam tytuł sugeruje, nowa pozycja Jadwigi Kudirko zasadniczo traktuje o miłości. Miłości wszak specyficznej, gdyż okraszonej królewskimi berłami oraz koronami, a przez to nie zawsze szczerej w uczuciach, podporządkowanej potrzebom państwa, które przez kilka wieków zwało się Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Przez strony przewijają się więc m. in. polsko-litewskie małżeństwa mieszane, cztery żony Władysława Jagiełły, uczucia Aleksandra Jagiellończyka i pięknej Heleny, miłość stulecia pomiędzy Zygmuntem Augustem i Barbarą Radziwiłłówną, to, co łączyło Annę Jagiellonkę z Henrykiem Walezym i ze Stefanem Batorym, Zygmunta III Wazę z Anną i Konstancją Habsburżankami, a Władysława IV Wazę z Cecylią Renatą, Ludwiką Marią oraz Jadwiżką. Słowem, jawi się cała paleta barwnych, choć nie zawsze dodatnich postaci, które przez ładnych kilka wieków dzieliły i rządziły.

źródło opisu: http://www.magwil.lt/JPG/B-krolowie-zulow.htm

źródło okładki: http://www.magwil.lt/JPG/B-krolowie-zulow.htm