Spacerując brzegiem Gangesu

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Rever

Ta książka, to opowieść o pasji, nieograniczonej energii odkrywania oraz wewnętrznej przemianie, która zmienia u bohaterów postrzeganie świata i ludzi. Spontaniczna wędrówka po orientalnych cieniach i blaskach Indii rozpościera przed parą młodych ludzi wachlarz niekonwencjonalnych zachowań i przypadkowych spotkań. Zagłębiając się w bezkres nieznanych miejsc poznają odmienne życie, pełne przygód i nieprzewidywalnych sytuacji. Razem odnajdują miejsca, które na zawsze pozostaną w ich pamięci. Pokonają tysiące kilometrów, przez które poprowadzi ich ciekawość drogi, ludzi i przestrzeni.

Gdy życie zaczyna męczyć, uwierać trudnymi problemami, obezwładniać monotonią codzienności można, jak to zrobili młodzi autorzy tej książki, po prostu wyjechać. Gdzie? Na przykład do Indii. W pojedynkę, prywatnie, nie korzystając z usług biur podróży i profesjonalnych przewodników. Spać tam, gdzie się przydarzy, jeździć zatłoczonymi ponad europejskie wyobrażenie pociągami, zwiedzać, poznawać, ale przede wszystkim wtapiać się w codzienność, odkrywać odmienne obyczaje, egzotyczne smaki, religijne obrządki, lokalne święta, rytm tamtej, tak odmiennej, rzeczywistości.

Przeczytajcie koniecznie tę książkę. Dowiecie się z niej zaskakująco wiele o Indiach, ich historii, kulturze, poznacie nie tylko głośne zabytki, ale i mnóstwo mniej znanych, czarujących miejsc, przeżyjecie wraz z autorami wielkie i małe przygody i poczujecie się tak jak oni – wolni, silni, odważni i nade wszystko ciekawi świata.

źródło opisu: http://brzegiemgangesu.pl/

źródło okładki: http://brzegiemgangesu.pl/

brasilka2 | 2018-04-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Azja
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Już od pierwszych stron ta książka przypomina mi program z Kuźniarem w Brazylii – “Poza szlakiem” czy jakoś tak się nazywał. Nazwa sobie, a program sobie: Kuźniar prawie od razu wylądował na Copacabanie. No poza szlakiem jak nic! W tej książce to samo. Autor jedzie do Indii, żeby wtopić się w lokalsów i poznać tamtejszą kulturę, a nie żeby razem z tłumami turystów zwiedzać zabytki, no i jakie miejsce odwiedza jako jedno z pierwszych? Taj Mahal! A następne? Varanasi! Przedstawia się przy tym jako podróżnik, a nie broń Boże turysta. Bo przecież dla podróżnika to obciach nazwać się turystą, nawet jeśli tak naprawdę nim jest.

Część 1
Nasz podróżnik wylatując z Polski oddaje bratu komórkę, żeby jeszcze intensywniej poddać się duchowym przeżyciom w Indiach i żeby nić w postaci telefonu go od owych przeżyć nie odrywała. Ale przecież nie można nie pochwalić się fotkami z Indii w internecie, więc autor zaraz...

Rever | 2013-02-03

"Dowiecie się zaskakująco wiele o Indiach, ich historii, kulturze, poznacie nie tylko głośne zabytki, ale i mnóstwo mniej znanych, czarujących miejsc, przeżyjecie wraz z autorami wielkie i małe przygody i poczujecie się tak jak oni - wolni, silni, odważni i nade wszystko ciekawi świata." - to tylko fragment opisu książki, ale najtrafniejszy.
Rozpoczynając lekturę, nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Wcześniej czytałam kilka książek o Indiach, tę traktowałam jako uzupełnienie wiedzy. Stało się inaczej. Wszystkie obietnice z opisu zdecydowanie sprawdziły się! Perypetie autorów są sprawnie mieszane z praktycznymi informacjami. Bohaterowie nie rozwlekają historii, a każda jest jak pocztówka - powie nam coś o mieszkańcach Indii. Nie są to "zapychacze" byle tekst był dłuższy.
Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrej książki, którą chce rozpocząć przygodę z tym niezwykłym krajem - zdecydowanie polecam "Spacerując brzegiem Gangesu". Naprawdę czułam się jak na wyjeździe, z którego...

reniami | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Dla mnie bardzo przyjemna lektura ze względu na wspomnienia z własnej podróży po Indiach. Pochłonęłam ją w całości.

Monika | 2015-11-02
Przeczytana: 2014 rok