Magia Azji

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-896-5
Podróże, Azja, przygoda
Tessa

Barwna opowieść o kilkuletniej spontanicznej podróży dwóch przyjaciół po krajach Dalekiego Wschodu. Zostawili oni wygodne życie, absorbującą pracę w agencji reklamowej, zapakowali rowery, śpiwory, namiot i ruszyli w nieznane. Od 2008 roku są w podróży i jak twierdzą - jest bosko! Sami siebie określają emigrantami hedonistycznymi, a ich wyjazd ma na celu czerpanie przyjemności z życia....

Od 2008 roku są w podróży i jak twierdzą - jest bosko! Sami siebie określają emigrantami hedonistycznymi, a ich wyjazd ma na celu czerpanie przyjemności z życia. Książka, która jest owocem tej podróży, pokazuje, że warto podejmować próby realizacji nawet najbardziej zuchwałych marzeń.
Bez specjalnych planów wyruszyli pierwszego lutego 2008 roku na lotnisko w Berlinie i po kilkunastu godzinach znaleźli się w Chinach. Wylądowali w Kantonie i tu zaczęli swoją niekończącą się podróż. Równocześnie zaczęli prowadzić na Onecie bloga, którego zatytułowali
„w podróży”. Ich pomysł na życie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów.
Korzystali z lokalnych środków transportu i omijali miejsca odwiedzane przez turystów zorganizowanych. Poznawali ludzi, ich obyczaje, jedli lokalne potrawy i oddawali się przyjemnościom, jakie miały do zaoferowania egzotyczne zakątki. Spontanicznie decydowali, gdzie chcą spędzić kolejne tygodnie. Równocześnie utrwalali na zdjęciach niezwykłe sytuacje, postacie, przedmioty, gromadząc ogromne archiwum, które wykorzystali później w książce.
Po dwóch latach spędzonych w Azji postanowili osiąść gdzieś na dłużej. Wybór padł na Australię. Ale o tym napiszą w kolejnej książce.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2011

źródło okładki: www.videograf.pl

kasandra_85 | 2012-02-18
Przeczytana: luty 2012

jjon | 2011-12-12
Przeczytana: 15 listopada 2011

Dla Europejczyków Azja to magiczny kontynent – mnóstwo miejsc jakże innych od tych, które znamy. Inna kultura, inne zwyczaje, inna mentalność... Wszystko jest inne. A jeśli na dodatek ominie się miejsca dostosowane do potrzeb turystów, czyli miejsca „zeuropeizowane”, to na szanse na doświadczenie tej magii rosną.

Rafał Gawęda i Maciej Tyszecki postawili na prawdziwe smaki Azji. Porzucili to, co sprawiało, że nie czuli tego, że życie jest podróżą, spakowali rowery, namiot, w którym spędzili tylko jedną noc ;-) i rzeczy osobiste i ruszyli w drogę. W ciągu dwóch lat zwiedzili kawał Azji: Chiny, Laos, Malezję, Singapur, Brunei, Wietnam, Kambodżę, Birmę, Tajlandię, Filipiny, Japonię, Tajwan, Indonezję, Indie i Nepal. Sądzę, że kiedy komuś raz się uda, to potem trudno przestać. Następny cel podróży tych panów to Australia. Pozazdrościć! :-) A książki ze wspomnieniami z tej podróży bardzo, bardzo wyczekuję – nie tylko dlatego, że Australia, Tasmania i Nowa Zelandia to jedno z moich...

Tamanna | 2014-02-16
Przeczytana: 04 października 2013

Rafał Gawęda i Maciej Tyszecki od 2008 roku są w podróży.
To ich sposób na życie. Mówią o sobie - emigranci hedonistyczni. W 2011 ci współcześni nomadzi postanowili jednak się osiedlić w Australii, podróż więc przestała być niekończącą się, ale na okładce książki dobrze się takie hasło czyta. W „Magii Azji” opisują oni podróż realizowaną po najmniejszych kosztach. Ich drogi prowadzą w miejsca niekoniecznie zwiedzane przez turystów. Na nocleg wybierają ludzi goszczących ich z couchsurfingu. By móc zobaczyć poznawane miejsce oczyma gospodarzy. W tej książce bardzo bogato ilustrowanej ciekawymi zdjęciami opisują swoją wędrówkę przez Chiny, Laos, Malezję, Singapur, Brunei, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Birmę, Filipiny, Japonię, Indonezję i w końcu Indie i Nepal. Zaczęłam czytać od tego, czym oni kończą książkę: od ich relacji o Indiach i tylko ją tu przedstawię zachęcając do przeczytania książki. A co o ich autorach? Znajdziecie ich na ich stronie wpodrozy.com - Rafał - prawnik,...

Klaudia | 2012-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Co popycha ludzi do odwiedzania najdalszych zakątków świata? Chęć zobaczenia miejsca "gdzie trawa jest bardziej zielona", chęć poznania nowej kultury, nowych potraw czy może nowych ludzi? Co powoduje, że pragniemy wyrwać się z szarej rzeczywistości i ruszyć przed siebie, byle do przodu? Po lekturze książki "Magia Azji" już wiem.

Rafał Gawęda - urodził się w 1976 roku, z wykształcenia jest prawnikiem, ale pracuje jako fryzjer i stylista.
Maciej Tyszecki - urodził się w 1977 roku, z wykształcenia jest antropologiem kulturowym.

Przyjaciele są w podróży od 2008 roku, zostawili wygodną pracę w agencji reklamowej, zapakowali rowery, śpiwory, namiot i ruszyli w nieznane.
Książka jest rozszerzonym zapisem wrażeń i przeżyć, jakich doświadczyli w kilku krajach Azji. Dysponując niedużym budżetem, odwiedzili Chiny, Malezję, Singapur, Brunei, Wietnam, Kambodżę, Birmę, Tajlandię, Filipiny, Japonię, Tajwan, Indonezję, Indie i Nepal. Korzystali z lokalnych środków transportu i omijali miejsca...

Rever | 2014-07-28

Ciekawa propozycja podróży przez Azję południowo-wschodnią. Książka nie nudziła mnie ani przez chwilę. Autorom udało się przekazać na równi swoje przemyślenia, wiadomości oraz klimat odwiedzanych miejsc. Ogromnym plusem jest wiele zdjęć, z którymi książka zyskuje azjatycki urok. Jedyna rzecz do której mogła bym się przyczepić to brak mapy, a autorzy przemieszczają się nieustannie :)
Odwiedzone kraje to: Chiny, Laos, Malezja, Singapur, Brunei, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Birma, Filipiny, Japonia, Indonezja, Indie i Nepal.

Jusi | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 27 września 2014

Jedna z lepszych książek podrożniczych jakie czytałam. Właściwie jest to mój numer 2 po książkach Kingi Choszcz. Książka niebanalna, wciągająca, nietuzinkowa. Chłopaki nie silą się na bycie oryginalymi, oni po prostu spełniają swoje marzenia. Naprawdę gorąco polecam!

zakia | 2011-11-30
Przeczytana: 30 października 2011

Duzo teraz czytam ksiazek pdorozniczych o tych rejonach. Ta ksiazka z poczatku troche mnie wciagnela, pozniej jednak opisy kolejnych miejsc wydaly mi sie dojsc jalowe i malo wnoszace - dokonczylam ja z przymusu. Autorzy raczej nie przezyli wiekszych przygod, pomimo ze sie wypieraja - czesto pdorozuja jednak przetartymi szlakami. Sa ciekawsze ksiazki w tym temacie.

kaaha | 2015-11-10
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Uwielbiam książki podróżnicze, które mnie Wciągają. i tej się to udało:) Świetnie napisana, masa cudnych zdjęć... rozmarzyć się można, a nawet trzeba! POLECAM!

Mirek Wołoszyn | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016