Studnia życzeń

Wydawnictwo: Buchmann
Wish You Well
Jacek Manicki
Ag2S

Nasycona ciepłem i humorem opowieść o rodzinie, którą dotknęła tragedia. Światowy bestseller. Po tragicznej śmierci ojca dwójka dzieci – rodzeństwo, dwunastoletnia Lou i siedmioletni Oz – opuszcza Nowy Jork, by zamieszkać u swojej prababki Louisy Mae na podupadającej farmie w południowej części Wirginii. Towarzyszy im matka – inwalidka, która wskutek wypadku utraciła kontakt z otoczeniem. Tu,...

Towarzyszy im matka – inwalidka, która wskutek wypadku utraciła kontakt z otoczeniem. Tu, daleko od wielkomiejskiej cywilizacji, Lou nawiązuje swoją pierwszą prawdziwą przyjaźń i dowiaduje się, co naprawdę znaczą słowa: lojalność, odkupienie, miłość.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

allison | 2018-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Na pewno nie jest to literatura wybitna i zasługująca na Nagrodę Nobla, jednak "Studnia życzeń" to powieść głęboka, mądra, łącząca elementy humorystyczne z powagą i refleksją.

Czyta się tę książkę jednym tchem i z wielkimi emocjami, które wcale nie są efektem literackich gierek czy bazowania na uczuciach odbiorcy.
To proza szczera, momentami bolesna, innym razem wzruszająca, a jeszcze innym podtrzymująca na duchu.

Losy rodzeństwa, które po tragicznym wydarzeniu trafiło na podupadającą farmę prababki, są poruszające, rozbrajające i na pewno trwale zapisują się w pamięci czytelnika.
Jest tu sporo z klimatów charakterystycznych dla powieści Fannie Flagg, więc fani jej prozy powinni być usatysfakcjonowani.
David Baldacci jest jednak mniej wyluzowany i trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Warto do nich dotrzeć, gdyż okazują się jedyną w swoim rodzaju niespodzianką.

Cenne są też kreacje bohaterów, dopracowane i poruszające, zarówno jeśli chodzi o dzieci, jak i dorosłych....

malga927 | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 maja 2014

Bardzo ciekawa poruszająca powieść . Mimo tragicznego wstępu powieść jest przesiąknięta humorem , ale niestety nie brakuje też smutnych zdarzeń . Rodzeństwo w skutek wypadku samochodowego traci ojca a matka ich tracąc całkowity kontakt z otoczeniem ląduje na wózku inwalidzkim . Dzieci przyzwyczajone do wygodnego życia w mieście trafiają do prababki Louise Mae na niewielką farmę w górach Wirginii . Tam poznają nowy świat całkowicie inny od wielkomiejskiego życia w Nowym Jorku . Mimo codziennej bardzo ciężkiej pracy w iście polowych warunkach , rodzeństwo potrafi dostrzec otaczające ich piękno .
Powieść ta jest zarówno smutna jak i zabawna , pokazująca nam świat jakiego nie znamy .

Nikola | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Po przeczytaniu tej książki w pewnym stopniu zmienił się mój pogląd na świat...

Tajemnica | 2010-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2010

Stojąc w bibliotece z lekkim uśmiechem spojrzałam na tytuł "Studnia życzeń" .... ciekawe czy ma dno, pomyślałam w duchu i bez czytania opisu zabrałam ją do domu. Owszem lubię oceniać książki po okładce, tytule ale zazwyczaj czytam zamieszczony opis chociażby po to, aby wiedzieć czy tematyka mnie zainteresuje. Tym razem "Studnię" wzięłam w ciemno :)

Początek sielankowy, mama, tata i dwoje dzieci - 12sto letnia Lou i 7dmio letni Oz. W bardzo niespodziewany sposób ta dwójka staje się głównymi bohaterami i to wokół nich rozgrywa się akcja powieści. Niedzielny piknik niechcący okazał się ich ostatnim, rodzinnym posiłkiem ..... w wypadku ginie ojciec a matka zostaje ciężko ranna fizycznie ale najbardziej psychicznie. W jednej chwili dzieciaki zostają same, bez opieki i bez pomysłu co dalej. Chcąc lub nie muszą pojechać do swojej prababki mieszkającej na farmie w Wirginii. Zabierają ze sobą swoją matkę, która nie ma kontaktu z rzeczywistością i z pięknego Nowego Jorku jadą w nieznane. ...

Nina | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Piękna opowieść o rodzinnych więzach. O utracie bliskich i zyskiwaniu nowych przyjaźni. O miłości do ziemi i rodziny. Opowieść o tym, co naprawdę się w życiu liczy. Wzruszająca, poruszająca, godna polecenia.

Grey | 2012-10-04
Przeczytana: październik 2012

Jestem zawiedziona.
,,Studnia życzeń" to druga książka Davida Baldacci'ego z jaką mam do czynienia. Kilka tygodni temu natrafiłam na ,,Tamtego lata" które oczarowało mnie swoim kunsztem i wybitnym stylem, niestety sytuacja ta nie powtórzyła się.

Wypadek samochodowy, śmierć ojca i bezdenna przepaść umysłu, która wciągnęła Amandę. Dla Oza i Lou to za wiele jak na jeden raz. W dodatku dzieci muszą opuścić swoje rodzinne miasto i udać się do srogich gór Wirginii. Tam jednak czeka je życie pełnie niespodzianek, nowych przyjaźni, wzlotów i upadków...

Ostatnio na wielu okładkach znajduję napis ,,Światowy bestseller". Na tej również pojawiło się to małe kłamstewko. Czerwono-biały napis góruje nad innymi i obiecuje historię wzruszającą, delikatną i piękną. Smutne jest jednak to, że tak bardzo kłamie, a potencjalny czytelnik jak ja daje się na to nabrać.

Zacznijmy więc od minusów, a jest ich dużo:

W lekturze doszukałam się wielu błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych....

Priada | 2015-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2015

Opowieść o traceniu tego co dla nas bardzo ważne, ale również, że z największych tragedii można się podnieść i dalej funkcjonować.
Taka podnosząca na duchu i ucząca co to prawdziwa praca i pasja. Wprowadza nas w świat pięknych i dostojnych gór oraz malowniczych lasów; pozwala się zaprzyjaźnić z takimi osobami jak Diament. Lou czy Oz.
Bardzo ciepła.
Polecam.

Lenalee | 2010-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2010

Książka naprawdę bardzo mi się podobała. Gdyby nie pani bibliotekarka, która mi ją poleciła, z pewnością bym jej nie przeczytała. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Lektura ta przypomina mi te wszystkie filmy, których się tak naoglądałam dawno temu. Bardzo ciepła i przyjemna. Opisuje dramatyczną historię rodziny w tak niesamowity sposób, że chce się czytać więcej i więcej. Bohaterzy tej książki są bardzo mili, niektórzy trochę mniej, ale przynajmniej wzbudzają jakieś uczucia. Chociażby Diament, którego tak bardzo polubiłam. Polecam, bardzo fajnie się ją czyta.

Kasia b | 2018-06-27

Opowieść klimatem przypomina nieco "Smażone zielone pomidory", choć niestety nie dorównuje jej błyskotliwością humoru. Tu jest nieco bardziej na poważnie, momentami łzawo i dość sztywno, ale mimo wszystko prawdziwie. O przyjaźni, różnych rodzajach miłości, a przede wszystkim nadziei mieszającej się z bezradnością. Dobroć przeplata tu się z tępą zawiścią i uprzedzeniami. Nawet żyjąc w skrajnym ubóstwie można być szczęśliwym, nawet będąc tuż obok można za kimś tęsknić. A mądrość wcale nie zależy od wykształcenia.

a_linq | 2012-05-25
Przeczytana: 24 maja 2012

Inna niż sugerował to tytuł. Spodziewałam się cudowności i fantastyki, znalazłam klimat wiejsko - górskiego Południa, prawdy, rzetelności i ciężkiej pracy. Coś jak klimat własnego dzieciństwa, odkrywania dorosłych na których można polegać, oraz tych, którym ufać nie można.

Doskonały materiał na film. Przywodzi na myśl "Zabić drozda" Harpera Lee. Dobra opowieść. Solidna robota.

Tragedia i poszukiwanie przyjaźni i miłości. Pieśń pochwalna rodziny