Lekarze czy znachorzy? Medycyna alternatywna pod lupą

Tłumaczenie: Joanna Gładysek
Wydawnictwo: Czarna Owca
Trick or Treatment? Alternative Medicine on Trial
978-83-7554-4046
medycyna, alternatywna,
popularnonaukowa
aviva

Medycyna konwencjonalna kontra medycyna alternatywna, nauka versus tradycja. Komu wierzyć, lekarzom czy ludowym mądrościom, komu możemy zaufać, a kto najzwyczajniej w świecie nas nabiera? Simon Singh i Edzard Ernst próbują odpowiedzieć na te pytania. To pierwszy tak obszerny przewodnik po meandrach medycyny alternatywnej. Autorzy biorą pod lupę ziołowe napary, tajemnicze pastylki,...

To pierwszy tak obszerny przewodnik po meandrach medycyny alternatywnej. Autorzy biorą pod lupę ziołowe napary, tajemnicze pastylki, homeopatię, akupunkturę i leczenie energią. Demaskują sztuczki uzdrowicieli i hochsztaplerów. Pokazują różnice między tzw. medycyną alternatywną i komplementarną, wskazują jak rozsądnie wybrać najskuteczniejszą, spośród bogatej oferty, metodę leczenia, a przede wszystkim uczą jak nie dać się nabrać!

źródło opisu: wydawnictwo Czarna Owca, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Łukasz Chrzanowski | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

To smutne, że tak wybitna książka, umiera śmiercią naturalną. Prawda niestety nie jest chodliwym tematem. Jeśli ktoś jest chory, to potrafi czepiać się wszystkiego, żeby przetrwać. Autorzy w swojej książce wzięli pod lupę medycynę alternatywną. Wyniki, które dostarczają nie są dobre dla medycyny alternatywnej. Niestety prawda, tu nie ma znaczenia. Zwolennicy powiedzą, że książka jest nieobiektywna i na bank sponsorowana. Z drugiej strony wezmą książkę o medycynie naturalnej i łykną wszystko co autor napisał. Bardzo mocno polecam.

Bezin | 2014-01-29

Książka naprawdę dobra. Szybko mi się ją czytało i przyjemnie. Chociaż pewnie ludzi którzy uważają, że medycyna alternatywna naprawdę działa to raczej bo przeczytaniu jej i tak nie zmienią zdania.

Aga | 2012-11-20
Przeczytana: październik 2012

Książka fajna, wciagająca, aczkolwiek moim zdaniem jednak stronnicza i nieobiektywna

Siuksu | 2019-02-19
xxl | 2018-07-15