Wielki wybuch

Wydawnictwo: Albatros
historyczna

SPRZEDAŻ OD 30.03.2007 Autor bestsellerów Tajemnica Fermata i Księga szyfrów opowiada fascynującą historię o tym, jak człowiek poznawał Wszechświat. Na tle rozległej panoramy dawnych poglądów – od egzotycznych, mitologicznych i starożytnych, po nowożytne teorie Keplera i Newtona – Singh przedstawia najnowsze modele teorii Wielkiego Wybuchu, czyli teorii narodzin i ewolucji Kosmosu. Przybliża sylwetki uczonych, próbujących rozwikłać kosmiczne zagadki. Napisana z werwą książka obfituje nie tylko w rzeczowe informacje, ale liczne anegdoty, które ubarwiają lekturę. To porywająca podróż w głąb nieznanego Wszechświata.

czytający | 2013-05-06
Przeczytana: 2012 rok

Jest to jedna z najlepiej napisanych książek o kosmosie jakie przeczytałem. Autor opowiada w bardzo dokładny ale nie nużący sposób o dochodzeniu ludzkości do teorii wielkiego wybuchu który ukształtował nasz wszechświat. Simon Singh w ciekawy sposób opisuje wysiłki nauki od epoki starożytności aż po czasy współczesne które przybliżają nam poznanie tajemnic kosmosu. W tej książce przewija się charakterystyka bardzo wielu uczonych dzięki którym doszliśmy tak daleko w poznawaniu nieznanego. To naukowe dzieło czyta się wyjątkowo łatwo w przeciwieństwie do wielu innych książek tego typu.

żabot | 2013-04-19
Przeczytana: 2011 rok

Dlaczego dla mnie to arcydzieło? Doskonale napisana książka o rozwoju ludzkiego poznania kosmosu. DO tego bardzo dobrze przetłumaczona. Na ogół omijam szerokim łukiem ksiązki z matematyki, fizyki czy astronomii. To nie moja działka. Ale tę książkę pochłonąłem jednym tchem i co najważniejsze wszystko pojmowałem w lot. Przykład doskonałej popularyzacji nauki bez wpadania w infantylizm czy mentorski ton. SUPER!

Wściekły_Wąż | 2012-09-22
Przeczytana: 2011 rok

Niezwykle interesująca książka o kosmologii. W sposób przystępny dla laika i początkujących astroamatorów opisuje jak na przestrzeni wieków zmieniał się sposób postrzegania wszechświata przez ludzi. Opisuje również przełomowe odkrycia dotyczące astronomii. Każdy rozdział zakończony jest diagramem, który w zabawny sposób podsumowuje najważniejsze fragmenty. Dla osób interesujących się historią astronomii pozycja obowiązkowa.

JimmyConvay | 2013-10-26
Przeczytana: 25 października 2013

Bardzo dobra pozycja popularnonaukowa, napisana przejrzyście i ze swadą, wyjaśniająca w dogłębny ale i przystępny sposób dochodzenie do naukowego poznania wszechświata na gruncie teorii/paradygmatu Wielkiego Wybuchu. Książka adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, której warto poświecić swój czas.

Krzysztof_g | 2013-08-07

Na ogół podchodzę sceptycznie do "bestsellerów". Tym razem się nie zawiodłem. Okazuje się, że można pisać ciekawie o czymś tak oklepanym jak Big Bang ;)

książek: 2045

Trzecia najlepsza książka Autora, Wielki Wybuch to chyba wystarczy za opis o czym jest ta książka.

Ilona | 2016-09-27
Przeczytana: 14 października 2016