literatura piękna
tomollino

Powieść, w której - zdaniem literaturoznawców - można się dopatrzyć pierwocin zjawiska zwanego "realizmem magicznym", jest pełnym tropikalnego uroku obrazem życia ekwadorskiej ludności mieszanej, zamieszkującej przybrzeże wyspy. Nasycony erotyzmem realizm, w połączeniu z elementami magii i barwnego wyspiarskiego folkloru, zadecydował o oryginalności tej książki, która skutecznie oparła się działaniu czasu.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!