Don Goyo

Okładka książki Don Goyo
Demetrio Aguilera Malta Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
literatura piękna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1983-05-02
1983-05-02
Elżbieta Komarnicka
Ekwador realizm magiczny literatura współczesna literatura iberoamerykańska literatura ekwadorska

Realizm magiczny w ekwadorskim wydaniu. Życie wśród namorzyn(ów) na wyspach położonych na południe od największego miasta Ekwadoru, Guayaquil. Banany jako chleb tropików :) Uwaga! Bardzo męskie postrzeganie rzeczywistości. Ale wciąga. Dla cierpliwych.

Bardzo dobrze napisana książka. Jest pełna magii oraz uroku. Książkę czyta się z przyjemnością.
Polecam

Autor jest Ekwadorczykiem i swoją książkę napisał w 1933 roku. Na podstawie losów Cosumbo i Don Goyo ukazuje nam życie rdzennych Ekwadorczyków, barwne i przesycone magią. Historia dzieje się w czasie, gdy biały człowiek zaczyna podporządkowywać sobie ten kraj i ludność. Casumbo urodził się w górach na hacjendzie białego człowieka, gdzie uprawiano ryż, hodowano konie i...

• L. iberoamerykańska
  • * Nie posiadam
  • Ameryka Łacińska
  • * KONIECZNIE przeczytać!
  • Ekwador
  • Proza światowa