Do sępów pójdę

Tłumaczenie: Beata Babad-Gellusseau
Wydawnictwo: Rebis
Hasta no verte Jesus mio
orchisss

Jezusa Palancares przypomina ową roślinę wyrosłą na twardej i kamienistej glebie meksykańskiej, zjeżoną kolcami i kryjącą w sobie życiodajne soki: wrażliwość, potrzebę czułości, samoistną poezję. Trzeba było ogromnej cierpliwości i dociekliwości Eleny Poniatowskiej, żeby przedrzeć się przez kolce i przełamać niedostępną skorupę. Trzeba było również intuicji pisarskiej, aby w niepozornej praczce, naburmuszonej i opryskliwej, rozpoznać bohaterkę swojej powieści.

źródło opisu: z posłowia

Barbasia | 2015-11-09
| 2015-11-04
szamasz | 2015-10-27

Terra nostra – Meksyk

„Meksyk jest ruiną, ponieważ wszystko tu jest obietnicą. Jest to kraj, gdzie wszystko obiecano, a niczego nie spełniono. W Stanach wszystko się spełniło, ale i tak zamieniło w ruiny”. Tak, tak: dziś dalszy ciąg cyklu, tym razem jedziemy do Meksyku.