rozwiń zwiń

Wyścig śmierci

Okładka książki Wyścig śmierci
Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Wilga fantasy, science fiction
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Tytuł oryginału:
The Scorpio Races
Wydawnictwo:
Wilga
Data wydania:
2012-10-03
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-03
Data 1. wydania:
2013-04-01
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788325905828
Tagi:
śmierć wyścig literatura amerykańska konie więź człowieka ze zwierzęciem mitologia celtycka Each uisce konie wodne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
1992 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
233
210

Na półkach: , , , , ,

Rzecz dzieje się w okresie międzywojennym, a wiadomo o tym dzięki paru detali, które zostały tylko wspomniane. Jakby ten wątek został rozwinięty może czytanie byłoby trochę bardziej ciekawe.

Bardzo dużym minusem są zbyt długie i powtarzające się opisy, szczególnie do pierwszej połowy, że aż męczyły. Opisy o jeździe konnym nie były monotonne, bo ciągle coś innego było i zachęcało do dalszego czytania, ale jeśli chodzi o plażę i morzu, to ciągle się powtarzały. Czasami odniosłam wrażenie, że chyba osoby, które oceniły tak wysoko, nigdy nie były w całym ich życiu nad morzem, dlatego dzięki tej książce poznali jak wygląda, jakie są dźwięki i jak pachnie i ocenili jak ocenili.

Według mnie, zamiast zachwycać się tymi opisami, to można zorganizować sobie wycieczkę i nad to morze pojechać.

Następnym wielkim minusem było to, że różne sytuacje są tłumaczone jak chłop krowie na miedzy. Przecież jak coś zostało wspomniane wcześniej, nie trzeba tego znów powtórzyć i tłumaczyć co, z czego wynika i dlaczego, bo przecież ktoś kto sięga po tę książkę nie jest w wieku przedszkolnym.

Akcji jako takiej nie ma. Z „Wyścigu” jest może kilkanaście kartek. Cały czas są przygotowania i wspomnienia postaci Kate i Sean, dlatego fabuła jest bardzo nudna.

Mieszkańcy tej wyspy są mocno zacofanymi ludźmi, także i główne postacie nie błyszczą inteligencją ani mądrością.

Nie wiadomo ile Kate ma lat, mieszka z dwoma braćmi, gdzie starszy ma 20-parę lat, który zamiast mieć wyuczonego zawodu, to dopiero teraz myśli o przyszłości i zaczyna działać; młodszy ma problemy z głową, ponieważ nikt normalny jak się przejmuje czy zdenerwuje nie będzie ciągle sobie szczypał po rękach, wygłupiał się z długim myciem rąk, do niczego się nie brał by pomóc, widząc jaka jest sytuacja w domu, i rozmawiał jakby był dzieckiem, gdzie głowa jest na wpół na ziemi, na wpół w chmurach. Ona jest zachwycona wyspą, ponieważ niczego innego nie zna i znać nie chce. Bywa chamska bo wie, że inaczej nikt nie potraktuje jej poważnie, bo jest kobietą i nastolatką.

Wiedząc o co chodzi z tymi wyścigami miałam cichą nadzieję, że to ona coś zmieni, ostatecznie to jest zła tradycja, która aż się prosi by ją zmienić, ale nic z tego.

Sean ma 19 lat, ciemniak wierzący w zabobony, bez mózgu i godności. Na wyspie absolutnie nic nie ma, może nawet szkół nie ma, ponieważ nie zostało o nich wspomniane ani razu, i dla niego wyścigi to moment w którym czuje się żywy. Jak monotonność męczy to często ludzie wybierają niebezpieczne „rozrywki”. Mieszka w maleńkim pokoju w stajni, bo morskiego konia po ojcu nie zostawi i właściwie jego świat to tylko ten koń, jego gatunek i normalne konie, a stać go by miał własny dach nad głową. Jest poniżany i wykorzystywany, ale koń jest najważniejszy. Nie ważne, że ten potwór może mu głowę urwać w najmniej oczekiwanym momencie, nie ważne, że lata mijają, a on jest w punkcie wyjścia, on go kocha i go nie zostawi. Najśmieszniejsze jest to, że go kocha i mu nie ufa, lgnie do niego pomimo że widział na własne oczy co potrafi złego zrobić.

Nie ma miłości, tylko zauroczenie, ale mnie to odpowiadało.

Nie polecam osobom, które myślą w trakcie czytania.

Rzecz dzieje się w okresie międzywojennym, a wiadomo o tym dzięki paru detali, które zostały tylko wspomniane. Jakby ten wątek został rozwinięty może czytanie byłoby trochę bardziej ciekawe.

Bardzo dużym minusem są zbyt długie i powtarzające się opisy, szczególnie do pierwszej połowy, że aż męczyły. Opisy o jeździe konnym nie były monotonne, bo ciągle coś innego było i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 640
  • Chcę przeczytać
    2 556
  • Posiadam
    1 032
  • Ulubione
    335
  • Chcę w prezencie
    69
  • Teraz czytam
    62
  • Fantastyka
    53
  • Fantasy
    37
  • 2013
    32
  • 2014
    30

Cytaty

Więcej
Maggie Stiefvater Wyścig śmierci Zobacz więcej
Maggie Stiefvater Wyścig śmierci Zobacz więcej
Maggie Stiefvater Wyścig śmierci Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także