Entliczek pentliczek; Spotkanie w Bagdadzie

1994-01-01
1994-01-01
Aleksandra Ambros, Anna Mencwel
Szpieg Bliski Wschód Poirot kryminał

Dwie świetne historie kryminalne, ale gdybym musiała wybierać to bardziej podobał mi się Entliczek pentliczek. Polecam

Połączone dwa dość odległe utwory, także niezła próbka twórczości Christie. Nie są to moje ulubione tytuły, ale dość mocne pozycje w szerokim wachlarzu kryminałów Agathy.

Znow mamy dwie jakze rozne powiesci. Kradziez a potem morderstwo w akademiku, a druga czesc ksiazki jest szpiegowski romans...

Trudno dać jedną ocenę temu wydaniu, ponieważ dwie powieści oceniam różnie, ale obiecałam sobie, że w miarę możliwości będę tu dodawać wydania, które czytałam, więc jestem temu postanowieniu wierna. "Entliczek-pentliczek" bardzo mnie wciągnął i bardzo się spodobał, natomiast "Spotkanie w Bagdadzie"... Chyba za dużo w tym było z powieści sensacyjnej, a za mało z klasycznej powieści detektywistycznej.

Zawsze wydawało mi się, że Agata Christie jest traktowana jak legenda kryminałów.. i naprawdę nie rozumiem jej fenomenu. Albo trafiam na złe książki. Przecież te kryminały jakieś takie.. bezkrwawe. Nie wiem jak chaos może być spokojny, ale właśnie tak bym to nazwała. Bo niby ciągle coś próbuje się dziać, ale jakoś mnie to nie dziwi, nie intryguje.

W tym wydaniu bardziej podobało mi się "Spotkanie w Bagdadzie". Chyba dlatego, że jest jakby mniej chaotyczne. I nie spodziewałam się kompletnie takiego obrotu spraw z Edwardem. A i zabójstwa jakieś bardziej celowe i przydatne dla całej historii.
Bo "Entliczek pętliczek" to historia o.. szalonym akademiku? Dużo narodowości, każdy z innymi zainteresowaniami, miłość, podstępy... i nagle ktoś kradnie.. i sprawy komplikują się aż tak że ktoś musi zginąć. A nawet nie jeden ktoś. Standard.

W tym wydaniu bardziej...

Entliczek pentliczek- ciekawy chociaż jak dla mnie mało krwawy kryminał. Co nie zmienia faktu że bardzo wciągający.
Spotkanie w Bagdadzie- bardziej romans z delikatnym motywem kryminału

Spotkanie w Bagdadzie- bardziej romans z delikatnym motywem kryminału

Bardzo mi się podobało Spotkanie w Bagdadzie :)

Bardzo mi się podobało Spotkanie w Bagdadzie :)

O rany!
To najlepsza część jaką czytałam! [Entliczek pentliczek].
Emocje niemiłosiernie ogromne!
Nadal nie mogę uwierzyć, że bohater, którego tak polubiłam okazał się mordercą!
Świetna!! :)

O rany!
To najlepsza część jaką czytałam! [Entliczek pentliczek].
Emocje niemiłosiernie ogromne!
Nadal nie mogę uwierzyć, że bohater, którego tak polubiłam okazał się mordercą!
Świetna!! :)

• Kryminał