Opowiadania 1990-1993

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
literatura piękna
Joanna

Sto krótkich opowiadań składających się na pierwszy z kilkunastu tomów to utwory powstałe na początku lat dziewięćdziesiątych. W tych niewielkich formach narracyjnych czy miniscenkach czytelnik może podziwiać mistrzowskie, zaskakujące puenty, dzięki którym autor demaskuje prymitywizm, bezmyślność, zadufanie i inne wady postaci oraz kompromituje stereotypowość zachowań społecznych.

źródło opisu: http://www.noir.pl/ksiazka/79/Slawomir-Mrozek-Opowiadania-1990-1993

źródło okładki: http://www.noir.pl/ksiazka/79/Slawomir-Mrozek-Opowiadania-1990-1993

Unblessed Daisy | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 lipca 2017

Przyjemna, zawiera wiele ciekawych, krótkich opowieści, dzięki czemu lektura nie jest specjalnie męcząca, a nawet bardzo ekscytująca. Z chęcią przeczytałabym ponownie!

Sławomir | 2013-10-19

Nieźle się bawiłem i pośmiałem w tych oparach i mgiełkach absurdu.

Malkontent | 2013-09-30
Przeczytana: 20 września 2013

100 istnych perełek pure nonsensu. Świetny tomik.

PolishInGdansk | 2013-09-14

Kocham Mrożka!