dno

Wydawnictwo: Kontur
839218100X
jaskinie, speleologia

Pierwsze przejście Gouffre Jean - Bernard - najgłębszej jaskini świata było w 1980 roku ukoronowaniem epoki sportowej w polskim taternictwie jaskiniowym. Wprowadziło naszych grotołazów na arenę podziemnych zmagań. Wieloletnie badanie austriackiego masywu Hagengebirge miało na celu odkrycie najdłuższej jaskini Europy, w wyniku zakładanego połączenia Tantalhole i Jagerbrunnstrogsystem. Zamiast...

Wieloletnie badanie austriackiego masywu Hagengebirge miało na celu odkrycie najdłuższej jaskini Europy, w wyniku zakładanego połączenia Tantalhole i Jagerbrunnstrogsystem. Zamiast tego., znaleziono korytarze, w których przekroczono kilometr deniwelacji, po raz trzeci w historii polskiego taternictwa jaskiniowego.

Próba znalezienia "dna" Italii w apuańskiej Abisso Paolo Roversi była kolejno podejmowana przez Bolończyków, Polaków i Florentczyków. Nasi grotołazi byli blisko, ale to nie oni trafili. Sukces czy porażka?

Memento! Tryumf i tragedia.
Ciężko okupiony sukces w hiszpańskich górach Picos de Europa. Czy było warto? - Opowieść o odkrywaniu jaskini Pozu del Porru la Capilla.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google