Zaginiona kartoteka. Numer Dziewięć

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Cykl: Zaginiona kartoteka (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
Nine's Legacy

Wiem, że ewidentnie łamię wszystkie nakazy i zakazy, wiem też jednak, że warto ryzykować, że czasami trzeba postąpić wbrew temu, co ci wpojono. Pittacus Lore jest głową Starszyzny Loryjczyków. Posiada moce, o jakich posiadaniu wy marzycie. Potrafi robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Widział rzeczy, jakich nigdy nie zobaczycie. Od dwunastu lat mieszka na Ziemi, szykując się do wojny, która zdecyduje o losie naszej planety. Nikt nie zna miejsca jego pobytu. Tekst dodatkowy, informacyjny: Numer Dziewięć, chłopak uwolniony przez Johna Smitha z mogadorskiego więzienia, jest nieposkromiony, zuchwały i rwie się, aby wziąć odwet na wrogach. Niewola zmienia każdego, nawet Loryjczyka. Przekonajcie się, jaki był Dziewiąty, zanim wpadł w ręce mogadorskich żołnierzy, i zobaczcie jego oczami dramatyczną ucieczkę z ich bazy.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Roza_V_Barlow | 2019-03-10
Przeczytana: 27 lutego 2019

Ta książka ma coś w sobie. Jest krótka i trochę przeszkadza mi "przyspieszone" tempo na sam koniec, ale poza tym czytało mi się bardzo dobrze i naprawdę polubiłam głównego bohatera!

Miken | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Pierwsza książka z tej serii jaką przeczytałem, wychodzi na to że czytam trochę nie po kolei, no trudno ;D
Na początku stwierdziłem że Dziewiątka to gówniarz który lubi się popisywać i pokazywać jaki jest zdolny nie zwracając uwagi na rady Sandora, lecz z czasem zacząłem go lubić. Książka im dalej, tym bardziej się rozkręca, Myślę że skuszę się na resztę książek z tej serii.

Daniel | 2017-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Książka niezgodna z kartoteką pt. "Ostatnie dni Lorien". W tamtej części Sandorowi przedstawiony jest jako osoba, która poznaje numer dziewięć dopiero przed odlotem z Lorien. Natomiast w tej części, Sandorowi wspomina, że znał ojca numeru dziewięć. Nie podobała mi się ta niezgodność.

Anka Sejwa | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Kolejna świetna część serii "Jestem numerem cztery". Poznajemy w niej Dziewiątego i jego przygody. Dowiadujemy się również w jaki sposób został pojmany przez Mogadorczykow i jak zginął jego opiekun Cepan-Sandor.... Polecam gorąco całą serię!!!

annaroza | 2016-10-24
Przeczytana: 20 października 2016

Dzieje numeru Dziewiątego. Wartka akcja, interesująca fabuła. Książka zawiera wiele nowych informacji, więc stanowi doskonałe uzupełnienie głównej serii.

MarCyśka | 2015-09-12
Przeczytana: 11 września 2015

Numer 9.
Chyba mój ulubiony Garda.
Poznajemy jego luzackie życie pełne luksusów i monotonności.
Mimo tego, że żyje jak milioner czegoś mu brakuje...
Czuje się samotny i coraz bardziej denerwuje go fakt, że jego Cepan, Sandor zaplanował mu życie bez jego zgody. Dziewiąty marzy, by chociaż na chwilę być normalnym nastolatkiem, jednak kiedy jest się przybyszem z innej planety, to nie jest takie łatwe..

loveHobbit | 2015-09-04

W tej kartotece możemy poznać wcześniejsze życie Dziewiątego,chłopaka uwolnionego przez Johna i Sama z mogadorskiej bazy.Moim zganiem jest to wspaniały dodatek do głównej fabuły,bo dzięki niemu możemy lepiej poznać bohatera i zobaczyć jego oczami ucieczkę z więzienia.

Trzeba zacząć od tego,że życie Dziewiątego w ogóle nie przypomina życia innych Gardów.Pozostali ukrywają się w zapomnianych przez świata mieścinach i cały czas się przeprowadzają.On natomiast schował się tam,gdzie wszyscy mogą go zobaczyć:w luksusowym apartamencie na szczycie John Hancock Center w Chicago-szóstym najwyższym budynku w Stanach Zjednoczonych.On i Sandor - jego Cepan - mieszkają tam od pięciu lat i czują się względnie bezpiecznie.Cały ich apartament jest naszpikowany różnorodnymi pułapkami i rodzajami broni do obrony przed Mogadorczykami.

Jednak całą tą sielankę psują dwa wydarzenia,które będą miały tragiczne skutki.

Pierwszą z nich spowodował Dziewiąty.A mianowicie zamiast nie zwracać na siebie uwagi...

Villiana | 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Jestem naprawdę zaskoczona, bo coraz bardziej wciągam się w losy Gardów z Lorien i kiedy już zaczynam czytać, to z trudem mogę się oderwać.

W „Mocy sześciorga” poznaliśmy kolejnego Gardę - numer Dziewięć. Jest silny, zdecydowanie bardziej wyszkolony i gotowy do walki z Mogami niż pozostali. Tutaj natomiast dowiadujemy się, co działo się z nim i jego opiekunem po przybyciu na Ziemię, oraz o wydarzeniach, które były przyczyną niewoli Dziewiątki.

Całość ciekawa i pomimo tego, że krótka, opisana w tak interesujący sposób, że ja zżywam się z bohaterami i rozumiem, co czują. Każdy z młodych Loryjczyków jest inny, każdy ma swoją historię, której poznawanie sprawia mi ogromną przyjemność i nie mogę się doczekać, kiedy wszyscy razem spotkają się i zaczną współpracować, by ocalić ludzkość i przyszłość swojej planety.

PaniPsycholog | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Na kartkach tej Kartoteki jest przedstawiona historia Numeru Dziewiątego.
Momentalnie zżywamy się z nim i jego Cepanem.
Autor cholernie dobrze przedstawił relacje między nimi,a także więź, która ich łączyła.
Po raz kolejny spotykamy się też z genialnie opisanymi emocjami bohaterów, które odczuwali w danym momencie.
Widzimy i czujemy to wyraźnie podczas ostatniej sceny z tytułowym Numerem i jego Strażnikiem.
Jeśli ktoś czyta tą serię, to nie może pominąć tego tomu!

Karolina | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Nie ma co, ciekawe życie miał "Dziewiątka" przed pojmaniem przez Mogów. Cieszy mnie to, że dzięki "Zaginionym kronikom" możemy poznać wcześniejsze losy bohaterów, którzy pojawiają się w głównych księgach. Szkoda tylko, że są tak krótkie...