Highschool of the Dead tom 1

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Highschool of the Dead (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
akcja, ecchi, harem, horror, shounen, zombie, manga
komiksy
Kate

Dzień jak co dzień w zwyczajnej japońskiej szkole... Takashi, zmęczony nauką i świadomością, że jego szkolna miłość chodzi z innym, robi sobie przerwę od zajęć na dachu szkolnego budynku... i obserwuje niebezpieczne zajście przy bramie. Tknięty złym przeczuciem postanawia uciekać. Jego szybka reakcja ratuje życie jemu i jego przyjaciołom... bo normalny świat w ciągu kilku godzin zamienia się w piekło...

źródło opisu: Waneko, 2011

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Patycha | 2012-01-17
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Zasadniczo nie przepadam za tematyką zombie, nie ważne, czy film, książka, czy manga. Jednak muszę powiedzieć, że ta mnie dość pozytywnie zaskoczyła. Pomijając potężną dawkę fanserwisu, cała reszta jest nawet wciągająca przynajmniej do tego stopnia, że się nie nudziłam czytając ;) Zastanawiam się nad przeczytaniem następnych tomów, ale chyba jednak się zdecyduję.

Yevoni | 2015-10-01
Na półkach: Manga, Przeczytane

Manga, Zombie, Strzelanie, Piękne dziewczyny i kreska z mnóstwem podtekstów. To w zasadzie wszystko co można powiedzieć o tej mandze. Całkiem fajna. Lubię Zombie...

Revirt - | 2012-04-19
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Manga jak dla mnie mało wymagająca, z wielkimi piersiami i często majtkami na pierwszym planie. Może i nawet czyta się ją jako tako, ale niespecjalnie przypadła mi do gustu. Historia nudna, mimo iż ma potencjał, zdominowana przez erotyzm. Ładna kreska niestety tej serii nie ratuje.

Fantasmagoria | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Równie epicka jak anime - mimo sporej dawki fanserwisu. Czyta się szybko, historia wciąga, a kreska jest miła dla oka. No i Kouta - uwielbiam go! :D

Klio | 2012-09-22

Kupiłam ją, gdyż anime było dość popularne, więc uznałam, że zobaczę, co to jest. I teraz tego żałuję. Jest to najgorsza manga, jaką w życiu czytałam. Pomijam przedawkowanie fanserwisu. Historia jest nudna, źle prowadzona... Och, zapomniałam dodać, że prawie jej nie ma. Mam wrażenie, że przez cały tom nic się nie działo. Rzecz jasna oprócz machania cyckami. Jeżeli kogoś interesują tylko cycki (nie to żebym coś do nich miała) i nic poza tym to polecam. Idealna lektura na odmóżdżenie.

Sakuya | 2012-08-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Lubię tematykę zombie, ale historia jest dość słaba. Kreska tej mangi - no comment - jak na mój gust zbyt niedbała.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane