Puella Magi Madoka Magica Tom 2

Tłumaczenie: Jan Jonas Świderski
Cykl: Puella Magi Madoka Magica (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
魔法少女まどか☆マギカ
magia, czarodziejki, akcja
komiksy
raven

"Chciałabym być czarodziejką". Gdy pewnego dnia Madoka spotyka na swojej drodze Kyubeya i tajemniczą nową uczennicę ze swojej szkoły, Homurę Akemi, wie już, że w jej życiu zajdą ogromne zmiany. Wplątuje się w długą serię niezwykłych i niebezpiecznych zdarzeń i przy okazji dowiaduje się, jakie mroczne sekrety skrywa pozornie wspaniałe życie czarodziejek...

źródło opisu: www.waneko.pl

źródło okładki: www.waneko.pl

Dodi | 2013-10-29
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 29 października 2013

2 tom jeszcze ciekawszy od poprzedniego ;3 zdecydowanie mniej ,,dziecinny" i nieco bardziej wciągający :)
kreska oczywiście świetna!

Kyoko Moonlight | 2013-10-26

Drugi tom jest niesamowity. Niesie ze sobą dobry kawał fabuły, piękną kreskę i nową ciekawą postać. Zaintrygowała mnie Homura-w tym tomie szczególnie polubiłam tę czarodziejkę. Szczególnie polecam ten tom.

Aypa | 2013-10-18
Na półkach: Przeczytane, Przed 2018

Opinia na: http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013/10/17-puella-magi-madoka-magica-magica.html

Zapraszam! :D

Flaria | 2013-10-03

Drugi tom o wiele bardziej wciągający, przynajmniej według mnie. c; Tym razem nie nudziłam się podczas czytania, jak było z tomem pierwszym. Aczkolwiek, historia nie porwała mnie na tyle, aby wystawić wyższą notę. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że ostatnia część tej mangi utrzyma równie dobry poziom, bądź wyższy.

MałaAnia | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Tajemnice, mrok, zagadki, pozory, intrygi, pragnienia, zawiłe, niejasne relacje! Majstersztyk ujęty w ponad stu stronach, pachnących świeżym drukiem. Drugi kawał dobrej roboty, doszczętnie niszczący stereotypy, reguły. Świat bez ścisłego podziału na dobro i zło. Świat, gdzie dobre zakończenie nie jest zasadą. Świat, gdzie każdy ma swoje motywy i powody. Tomisko wypełnione szaleństwem i psychozą.
Jestem zachwycona i polecam każdemu, kto ceni sobie nietypową fabułę i bohaterów.

ogniopluj | 2013-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: wrzesień 2013

Strasznie się cieszę, że tamtego dnia zdecydowałam się na kupno pierwszego tomu Madoki. W tej chwili jestem już po obejrzeniu anime i wiem, jak ta historia potoczy się dalej.
Druga część mangi jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. O ile początek zapowiada przesłodzoną bajeczkę o gimnazjalistkach, o tyle tutaj coś zaczyna się dziać. Akcja się rozwija, fabuła nie jest już tak cukierkowa jak dawniej. Okazuje się, że bycie potężną czarodziejką to nie tylko zalety.
Tom oceniam bardzo dobrze, wyczekuję trzeciej i zarazem ostatniej części.