Zgłosuj na książki roku 2017

Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć?

Wydawnictwo: eSPe
poradniki

Tak, możesz wychować odpowiedzialne, szczęśliwe dzieci, nie obawiając się skoków ciśnienia! Autor tego bestsellera, ojciec piątki dzieci, opisuje, jak działa dyscyplina praktyczna. W dowcipny i przejrzysty sposób ukazuje między innymi: - jak radzić sobie z niejadkami; - jak reagować na wybuchy złości u dzieci; - jak minimalizować rywalizację między rodzeństwem; - jak nauczyć dzieci...

W dowcipny i przejrzysty sposób ukazuje między innymi:
- jak radzić sobie z niejadkami;
- jak reagować na wybuchy złości u dzieci;
- jak minimalizować rywalizację między rodzeństwem;
- jak nauczyć dzieci odpowiedzialności;
- jak nakłonić je, by robiły to, co im każesz;
- kiedy «chwycić małe sępy za dziób»;
- dlaczego dzieci bywają niegrzeczne i co z tym robić;
- jak ustalić odpowiednie kieszonkowe;
- jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że nam na nich zależy.

Książka zawiera też Poradnik dyskusyjny do użytku indywidualnego lub grupowego.

Na półkach: Przeczytane, ESPe

Czy lubicie poradniki dotyczące wychowywania dzieci? Ja nigdy nie pomyślałabym, że coś takiego przyjdzie mi czytać. Zawsze sądziłam, że doskonale dam sobie rade bez tego :) Ale trafiło w moje ręce kilka poradników i skoro są to warto się nie zagłębić... Dzisiaj napiszę Wam o jednym z nich.

Każdy rodzic zapewne doskonale wie, że wychowanie dziecka nie jest prostą sprawą. Trzeba nauczyć się bycia rodzicem. Bo bycie rodzicem to nie tylko urodzenie dziecka. Aby być rodzicem (w miarę dobrym) trzeba umieć to dziecko jeszcze wychować :) A na pewno nie jedna mama lub tata wie, ze czasem jest z tym nie mały problem. Sama jestem mamą więc wiem co mówię :) Czasem tak sobie myślę, że przecież będzie pewnie gorzej, bo z wiekiem zacznie się więcej problemów, to raczej nieuniknione. Dorastający chłopak to na pewno nie lata wyzwanie. Dlatego stwierdzam, że tytuł "Jak wychowac dziecko i nie oszaleć?" pasuje tutaj idealnie :)

Autor tej książki ma naprawdę wieloletnie doświadczenie. Sam ma piątkę...

krisu | 2016-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2016

Ważna książka dla rodziców. Dla dzieci jeszcze ważniejsza.

Nevalir | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Audiobook