Seks po chrześcijańsku. Jak w pełni wykorzystywać Boży dar płciowości?

Wydawnictwo: Kernel Plus
83-906928-2-1
seks, małżeństwo
poradniki
jelen

"Tam gdzie ktoś idzie za modelem biblijnym - nie ma miejsca na zahamowania", piszą Mariola i Piotr Wołochowicz w swej książce o miłości wcielonej w małżeństwie. Oni nie odwołuja się do tekstów biblijnych dla ilustrowania własnych koncepcji, to wypowiedzi biblijne nadają ich myśli odpowiedni kształt. Oni dają się prowadzić biblijnemu Objawieniu i podążają jego tropami. Dlatego stwierdzenie: "płciowość jest dobra i czysta sama w sobie", nabiera tu egzystencjalnej głębi. Pełna akceptacja płci okazuje się koniecznym punktem wyjścia dla wydobycia jej kreatywnej mocy odnoszącej się nie tylko do rodzenia dzieci, ale - wcześniej - do "rodzenia się" małżonków. Właśnie ten aspekt płciowości jest głównym przedmiotem rozważań i praktycznych wskazówek w realizowaniu WSPÓLNOTY ŻYCIA I MIŁOSCI w małżeństwie.

Anna | 2016-11-18
Agnieszka | 2014-09-30