Ogród wierszyków do pamiętników

Wydawnictwo: Astrum
83-7249-141-0
hobby
Kyhlsae

Autorzy tej książki zainteresowali się literaturą sztambuchową, zjawiskiem, które mimo funkcjonowania w kulturze obyczajowej od prawie dwu stuleci zupełnie nie wygląda na przemijające. Zajęli się nie tyle cytatami poetów czy aforyzmami wykreowanymi przez sławnych ludzi, ile przejawami oryginalnej, anonimowej twórczości, powielanymi w dziesiątkach wersji. Po przewertowaniu kilkuset pamiętników, pochodzących z różnych regionów kraju, a zawierających wpisy z lat 1946-1993, autorzy pokusili się o zestawienie współczesnego kanonu pamiętnikowych wierszowanek.

źródło opisu: Astrum, 1996

Urmurmina | 2015-02-09