Encyklopedia baśniowych stworów

Wydawnictwo: Astrum
Nemerle

Od zarania dziejów człowiekowi towarzyszą różne stwory, bożki, bóstwa, anioły, diabły. Na przestrzeni wieków zmieniały się mody na różne duchy, których ludzie powinni się bać. Autorzy Barbara i Adam Podgórscy pokusili się o tytaniczną pracę, dokonując niejako spisu z natury, strzyg, duchów, diabłów, innych baśniowych stworów, którymi w dawnych wiekach, a może i dzisiaj straszono dzieci w...

Autorzy Barbara i Adam Podgórscy pokusili się o tytaniczną pracę, dokonując niejako spisu z natury, strzyg, duchów, diabłów, innych baśniowych stworów, którymi w dawnych wiekach, a może i dzisiaj straszono dzieci w Polsce i na świecie.

W ENCYKLOPEDII BAŚNIOWYCH STWORÓW Autorzy pytają i jednocześnie udzielają odpowiedzi na dziwne i zaskakujące pytania. Dlaczego mamy się bać czarnego bociana? Z którym wcieleniem pospolitego, rodzimego diabła Rokity najłatwiej i najniebezpieczniej się spotkać? Gdzie najchętniej spędza czas słynna zielona pani?

Wiele osób sporo by dało, aby odkryć te tajemnice! Nie jest to jednak takie łatwe, jeśli nie ma się doskonałego przewodnika Barbary i Adama Podgórskich. Ta książka, jak żadne inne źródło, bez osłonek, prosto, w porządku alfabetycznym, rzetelnie przedstawia niejedną znaną, wrogą czy przerażającą postać! A wierz nam, jest ich niesamowicie dużo! Jeśli chcesz być na t(r)opie, sięgnij po tę książkę już dziś! Z pewnością dowiesz się niejednej ciekawej rzeczy...

źródło opisu: http://www.astrum.wroc.pl/

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/