Labirynt Bestii

Tłumaczenie: Mazan Maciejka
Cykl: Pas Deltory (tom 6)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Maze of the Beast
powieść australijska
Popipopipopo

Zły Władca Mroku wie już, że Lief, Barda i Jasmine szukają siedmiu zaginionych klejnotów z magicznego Pasa Deltory. Zdaje sobie sprawę, że jeśli kamienie wrócą na swoje dawne miejsce, moc pasa zagrozi jego tyranii. Pięć klejnotów już znaleziono. Następny ukryto w podwodnym legowisku ohydnego i drapieżnego Glusa. Trójka przyjaciół – już bardzo zmęczonych i ściganych przez sługi Władcy Mroku – będzie potrzebować wszystkich sił i całej odwagi, by wejść do Labiryntu Bestii.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art997.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/gfx/egmont/okladki/lscdelt06.jpg

czytamcałyczas | 2018-12-02

Okładka
hurra potwór
skąd
biblioteka
moja opinia
Klejnotów coraz więcej,fajna przygoda w tym labiryncie.O na rzece.Uwielbiam.

Shila | 2015-06-27

Książka pełna akcji, przygód i niesamowitych istot. Bardzo szybko się ją czyta i intensywnie przeżywa się każdą rozłąkę czy kłopot bohaterów. Polecam.

RobbVM | 2014-12-31

Pięć klejnotów widnieje już w Pasie Deltory, czas wyruszyć po szósty. Czy ciągle istnieją szanse na przywrócenie światła krainie?

Kate | 2014-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja staje się coraz ciekawsza. Najbardziej boli mnie w całej tej serii to, że bohaterowie nie mają o czymś zielonego pojęcia, dopóki nie jest to potrzebne w fabule. Tu po praz pierwszy pojawiają się zmiennokształtne istoty zwane Olsami, oczywiście bohaterowie nigdy wcześniej o nich nie słyszeli. To nieco głupie, żyją w tym kraju, podróżują po nim i nie słyszeli o istotach, które teraz magicznym sposobem napotykają na każdym kroku. No cóż, może autorka wymyślała to na poczekaniu, ale postacie mogły wykazać się choć minimalną widzą na ten temat.

Wątek z ruchem oporu się rozkręca. Lubię postać Dooma, gdyż jest jedną z nielicznych dobrze przemyślanych od samego początku postaci w całej serii. W końcu pojawił się już w trzecim tomie, a nadal jest ważny i tajemniczy zarazem.

W tej części nieco zabrakło mi zagadek, co zastąpiła za duża ilość akcji. Mam już dość piratów i mam nadzieję, że więcej się nie pojawią (co jest bardzo możliwe, patrząc na to, że w całej serii większość wątków...

AgathaNami | 2013-05-15
Przeczytana: 23 maja 2013

Extra fantaza!!!

Avenix | 2013-04-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Po udanej wyprawie na Górę Grozy, Lief, Barda i Jasmine ruszają na poszukiwanie kolejnego klejnotu do Pasa Deltory. Tym razem, ich celem jest Labirynt Bestii. Zdemaskowani i poszukiwani przez Szarą Straż muszą uważać na każde podejrzane miejsce i stworzenie, gdyż nie wiadomo nigdy kto i dlaczego pracuje dla złowrogiego czarnoksiężnika, który bezprawnie objął tron w królestwie.

Emily Rodda to znana autorka książek dla dzieci i młodzieży ale także powieści dla dorosłych. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Jennifer Rowe. Urodziła się w Australii w 1948 roku i wydała już kilkanaście noweli oraz serii młodzieżowych. Jej saga "Pas Deltory" osiągnęła niebagatelny sukces, również w Polsce.

Szósta część serii, czyli "Labirynt Bestii", różni się nieco od innych. Mimo dobrze już znanych motywów i schematów pochodzących z poprzednich tomów, zauważyłem, że książka jest bardziej brutalna, o wiele więcej się w niej dzieje. Jest to książka skierowana przede wszystkim dla dzieci, ale mimo wszystko,...

alisha90 | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

"Labirynt Bestii" to szósty tom przygodowej serii autorstwa Emily Rodda. Głównymi bohaterami są szesnastoletni Lief, pomaga mu przyjaciel rodziny Barda. W Puszczach Milczenia dołączyła do nich półdzika dziewczynka Jasmine ze swoimi przyjaciółmi Fillim i Kree. Razem tworzą niezwyciężony dotąd zespół. Czy tak będzie nadal?

"FINN: Klejnot znajdziesz w małej szkatułce w samym środku. Jeśli mi go przyniesiesz, połowa udziałów jest twoja. Jeśli mnie oszukasz, pożałujesz,że nie zginąłeś w Labiryncie. DOOM."

Przygody nie opuszczają głównych bohaterów. W drodze do Labiryntu Bestii ratują topiące się bliźniaczki. Bardzo szybko okazało się, że uratowane dziewczynki są zwykłymi potworami. Z opresji ratuje ich nieznajomy - Dain. Opowiada im, przez co zostali zaatakowani i jak rozpoznać ten typ potworów czyli Olsy. Z czasem ich drogi krzyżują się z drogami poznanego jakiś czas temu Dooma. To jednak przez piratów spotkanych po drodze, misja może ulec katastrofie. Tyle przygód, stworów a nie...

Wyrażone Słowami | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Jest to bardzo dobra pozycja dla dzieci i młodzieży. Czyta się ją szybko i przyjemnie, choć ma parę dostrzegalnych wad, jak wymuszone dialogi i zbyt wartka akcja.
Mimo wszystko zachęcam do jej przeczytania głównie osoby uczące się w szkole podstawowej oraz gimnazjum;)

Tetiisheri | 2013-02-07
Przeczytana: 02 lutego 2013

„Klejnoty składające się na Pas Deltory – ametyst, topaz, diament, rubin, opas, lapis-lazuli i szmaragd – zostały skradzione, żeby umożliwić Władcy Mroku podbicie Królestwa Deltory. Dopiero ich odnalezienie i ponowne osadzenie w pasie umożliwi odszukanie prawowitego następcy tronu i zrzucenie tyranii Władcy Mroku.”

W misji szesnastoletniemu Liefowi pomagają Barda – były żołnierz oraz półdzika dziewczyna, którą Lief poznał w puszczy – Jasmine. Dotąd udało im się zdobyć pięć klejnotów. W „Labiryncie Bestii” zmierzą się z trudnymi przeciwnikami i stawią czoła niebezpiecznym wyzwaniom. Czy wygrają bitwę o następny klejnot?

Jeśli jesteście ciekawi przygód tej niezwykłej trójki przyjaciół, nie zastanawiajcie się zbyt długo nad sięgnięciem po szósty tom cyklu Pas Deltory. I tym razem nie zawiedziecie się. Podobnie jak w poprzednich częściach i w „Labiryncie Bestii” Emily Rodda serwuje czytelnikowi świetną dawkę zabawy, a przygody bohaterów będziemy śledzić z niezwykłym zaangażowaniem. ...

Kiti | 2013-02-06

Emily Rodda to pseudonim australijskiej pisarki Jennifer Rowe, która była porównywana z J.K. Rowling. Do tej pory napisała już ponad 50 pozycji.

Bohaterowie wędrowali już długi czas, gdy nagle usłyszeli wołanie o pomoc. Nie wahali się ani chwili, gdy zauważyli w wodzie dwie dziewczynki, które prawie się utopiły. Szybko wyciągnęli je na brzeg, choć jedna z nich wyglądała na martwą. Liefowi zrobiło się tym bardziej przykro z tego powodu, że były bliźniaczkami. Niespodziewanie jedna z nich została postrzelona i martwa. Nie rozumieli co się dzieje, szybko schwytali zabójcę. W tym czasie druga z dziewczyn, którą uznali za martwą przeistoczyła się w strasznego potwora, który chciał ich zabić. Dzięki pomocy nieznajomego Bardzie udało się przeżyć. Opowiedział im o 3 typach Olsów, które mogą zmieniać swoją postać po to, aby zabić swoje ofiary. Dowiedzieli się także, że wiadomość o ich poczynaniach dotarła już do Władcy Mroku, który wydał rozkaz schwytania ich. Następnie z Dainem udali się...