Wilken. Cyrk Półmroku

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wilken". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bukowy Las
The Twilight Circu
978-83-62478-27-9
wampiry, wilkołaki
Ag2S

Nat Carver oraz jego zmieniający postać przyjaciel, Woody, zdołali uciec z Anglii rozszalałym wilkołakom i szalonym naukowcom – by dołączyć we Francji do Cyrku Iluzji Półmroku. Co nie znaczy, że chłopcy są teraz bezpieczni. Coraz bardziej sobie bliscy i coraz bardziej… zarośnięci przyjaciele wikłają się w nową, przerażającą przygodę i stają oko w oko z siłami zła ucieleśnianymi przez królową klanu wampirów.

źródło opisu: Opis wydawcy

Alicya Oss | 2016-09-02

Porównywanie przygód Nata do przygód Harrego Pottera niestety nie sprawi, że nagle staną się one równie intrygujące. To, że historia spisana przez Di Toft nie jest takim strzałem w dziesiątkę, jak twórczość Rowling, nie oznacza jednak, że jest ona pozbawiona uroku. Mamy tutaj Cyrk Iluzji i Półmroku, przerażające opowieści przy ognisku, oko Scale’a (skojarzenie z Okiem Saurona nieuniknione) kilka bitew z wampirami - na szczęście okaże się, że w walce z nimi cebula wcale nie jest gorsza od czosnku – oraz wspaniałe wilkeny. Może dlatego, że akcja drugiego tomu rozgrywa się głównie – naprawdę mroźną - zimą, to wydała mi się zdecydowanie mroczniejsza od pierwszej. Tego stanu rzeczy nie zmieniła nawet obecność barwnego cyrku i nadprzyrodzonych członków trupy.

Aria | 2011-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2011, Moje! :)
Przeczytana: 22 lipca 2011

„Wilken. Cyrk Półmroku” – pod tą tajemniczą nazwą skrywa się druga część cyklu Wilken (pierwsza część - Bracia Krwi), opowiadającym nie o wilkołaku, a o wilku, który zmienia się w człowieka, i o wielu innych ciekawych postaciach.
W tej części Nat wraca wraz ze swoją matką do Francji, by przyłączyć się do ojca i dziadka, którzy… prowadzą wędrowny cyrk. Cyrk niezwykły i jedyny w swoim rodzaju, bowiem nie pracuje tu żadne zwierze, ale i ludzie trafiają się tu nader rzadko…
Nie ocenia się książki po okładce, ale ja pozwolę sobie zacząć właśnie od tego. Gdyby każde wydawnictwo wkładało tyle pracy w wydanie książki, co Bukowy Las, mielibyśmy w księgarni nie tylko pożywienie dla duszy, ale i dzieła sztuki. Wilkena przyjemnie bierze się do ręki, gdyż trójwymiarowa okładka sprawia niezłą radochę każdemu czytelnikowi.
„Wilken. Cyrk Półmroku" według mnie to kolejna świetna pozycja dla młodzieży. Wartości takie, jak przyjaźń, lojalność wobec bliskich i samego siebie, spotyka się niemal na...

Elise | 2014-08-03
Przeczytana: 01 lipca 2014

Nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego i się nie pomyliłam. Zresztą z reguły nie pociągają mnie opowieści, których bohaterowie mają mniej niż 15 lat, ponieważ z reguły nie przekazują niczego wartościowego oraz nie docierają tak bardzo do mnie jak te opowiadające bardziej dojrzałe historie. No cóż było w bibliotece to wzięłam. Po przeczytaniu wszystkiego co tam w tym naszym niewielkim arsenale fantastyki się znajduje zabrałam się również za to. Druga część wydaje mi się lepsza od pierwszej, tak jakby autor wyrobił sobie styl pisania. Jak dla mnie krótko mówiąc takie tam czytadełko nie godne większej uwagi na jeden lub dwa wieczory.

Trochę ciekawsza od 1 tomu, ale nie zasługuje na więcej gwiazdek. Jest napisana w stylu, którego nie lubię: autor tak zapędził się w wprowadzaniu fantasy do poukładanego rzeczywistego świata Nata, że chyba zapomniał, że Nat musiał też mieć jakiś kontakt z rodziną i światem zewnętrznym, tymczasem mamy: "Dzień minął mu nudno, było gorąco. Nocą poszedł odwiedzić Woody'ego. Ble, ble, ble, escytujące przeżycia Nata i W., świt i znowu: Rankiem Nat wrócił do domu. Dobrze, że nikt nie odkrył Woody'ego. Kolejny dzień był upalny. Nocą Woody..." itd. Słabo.

FantasyWorld | 2015-08-16

Książka , zresztą tak, jak jej poprzedniczka, bardzo interesująca i wciągająca. Jak pamiętamy z poprzednich części Nat ledwo uszedł z życiem po walce z wilkołakami i szalonym naukowcem. Teraz przyjaciół czekają następne przygody. Nat dołącza wraz z Woodym do Cyrku Iluzji Półmroku, a w między czasie tajemniczy człowiek z organizacji "Nocna zmiana" proponuje mu współpracę w celu pozbycia się krwiopijców. Akcja toczy się tam szybko. Nie zabraknie bijatyk między krwiopijcami, a naszymi bohaterami, ale także dowiemy się więcej na temat Nata i jego "wilczych" zdolności. Ogólnie nad akcją nie ma co debatować - wartka, energiczna, ciekawa i wciągająca!

Więcej na: http://faaantasyworld.blogspot.com/2013/06/recenzja-wilken-cyrk-pomroku.html

Yuuki | 2012-07-12
Przeczytana: 03 lipca 2012

Nie rozczarowałam się tą książką. Była taka jak przewidywałam. Fabuła jest dobrze rozpracowana, ale jest tu bałagan. Najpierw dzieje się to a w następnym zdaniu już akcja przenosi się 100 km dalej. To denerwuje mnie w narracji trzecioosobowej. Jakoś w "Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów" mi to nie przeszkadzało ale tu jest to istotną wadą. Ogólnie książka była dość ciekawa, ale momentami strasznie mnie nudziła i nie mogłam się doczekać końca rozdziału. Polecam osobom, którym podobała się część pierwsza. Nie zawiodą się.

Przemek | 2015-02-01
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Książka napisana dla dzieci w wyniku połączenie "Supernatural" z "Underworld" i elementami z "Władcy pierścieni" oraz nutką "Opowieści z Narnii". Dla młodego czytelnika ciekawy wstęp do tych tytułów dla czytelnika starszego książka przewidywalna.

Cecily | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 października 2012

Książka trzyma poziom części pierwszej. Jest wciągająca, lekka i pełna ciekawych bohaterów(choć w niektórych przypadkach nieco słabo zarysowanych). Jest przygodowo, trochę tajemniczo i mrocznie(choć nie straszy, a nie zaszkodziłoby:)).

Jaycoob23 | 2014-10-30

"Torpeda jak ta lala"

AsiaG | 2016-03-30
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Zapraszam na kolejną przygodę z Natem i Woodym ! Moi Drodzy, czeka na Was jeszcze więcej adrenaliny, grozy i humoru. Tym razem przyjaciele muszą stawić czoła nie tylko dawnemu wrogowi Lucasowi, lecz także królowej wampirów i jej klanowi. Na szczęście mają po swej stronie dziwnych i oryginalnych kompanów, m.in.: wampira, harpie i superagentkę do zadań specjalnych... Drugą część czyta się jeszcze szybciej i przyjemniej niż jej poprzedniczkę. Czytelnik kibicuje z całego serca wilkenowi i jego przyjacielowi, który nie jest już tylko człowiekiem...ale tego dowiedzcie się sami! Polecam !