Dzieciak

Kevin Lewis Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Historie Prawdziwe biografia, autobiografia, pamiętnik
The Kid
biografia, autobiografia, pamiętnik
Agnieszka Myśliwy
Historie Prawdziwe
dzieciństwo okrucieństwo znęcanie rodzice rodzina zastępcza przemoc

Historia chłopca, który przeżył koszmar dzieciństwa. Autor świetnie pokazał również, jak ważne jest, aby dziecko, nastolatek miał choćby jedną odpowiednią osobę, którą może podziwiać, która powie mu co jest w życiu ważne, która będzie wsparciem.

Poruszająca, prawdziwa historia. Jednak chwilami przytłaczająca.

1938

Na półkach: , , , , ,

Wstrząsające wspomnienia z dzieciństwa opisane przez dorosłego już mężczyznę. Autor wychował się w dysfunkcyjnej rodzinie, gdzie przemoc i głód były na porządku dziennym. Wiele razy irytowało mnie podejście opieki społecznej, często w czasie lektury zadawałam sobie pytania od czego ona jest, jak mogli się tak dać zmanipulować. Chociaż daleko szukać nie trzeba, często w...

Na półkach: , , , , , ,

Historia napisana przez samo życie. Trudne dzieciństwo chłopca z patologicznej rodziny. Ciężko przejść obok niej bez zadumy.
Pytań, gdzie byli Ci wszyscy sąsiedzi, nauczyciele, pracownicy opieki społecznej - osoby od których należy oczekiwać wsparcia, dobrego słowa, a w końcu realnych form pomocy.
Kolejny życiorys młodego, wrażliwego człowieka poddany całkowitemu...

Lekko napisana o bardzo trudnych przeżyciach. Historia jest wzruszająca i budująca, ale momentami tak wstrząsająca (szczególnie dla kogoś, kto też jest rodzicem), że aż chce się przerwać lekturę i krzyknąć z bezsilności!

Wstrząsająca książka. Przedstawione w niej wydarzenia są, niestety, prawdziwe, co jeszcze bardziej przeraża i przygnębia.

momentami az ciarki przechodzily po plecach :(

Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły,...

Bardzo smutna historia. Daje wiele do myślenia, zwłaszcza, że książka oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Można z niej wyciągnąć wiele ważnych dla naszego życia wniosków.
Tak jak jest napisane na okładce "powinien ją przeczytać każdy rodzic".
Uważam, że każde "dziecko" wchodzące w dorosłe życie, również powinno sięgnąć po tę książkę.
Polecam!

Na półkach: , , , , ,

Jest to wstrząsająca i przerażająca opowieść o chłopcu, który zamiast mieć szczęśliwe i radosne dzieciństwo, wsparcie i miłość rodziców, a także opiekę miał co? Istne piekło. Nie doznał ani miłości ani opieki ze strony rodziców tylko ból i cierpienie.
Autor po wielu przejściach postanowił opisać swoją historię, bo tylko tak mógł i potrafił podzielić się nią ze swoją...

Dyskusje

• 2013