Gorzkie gody

Tłumaczenie: Wojciech Gilewski
Wydawnictwo: W.A.B.
Lunes de fiel
Tomek

Powieść francuskiego pisarza odniosła sukces i została sfilmowana przez Romana Polańskiego. Jest to opowieść o wynaturzeniu uczucia miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną, prowadzącym do okrucieństwa.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Marzena | 2016-02-29

Czytałam książkę i oczywiście oglądałam film.
Książka zdecydowanie lepsza, jak to przeważnie bywa.
Z jednej strony może szokować, ale z drugiej jest przecież wejściem w intymny świat bohaterów. Miłość przeradza się w nienawiść - no cóż , tak często bywa.
Mnie to zaciekawiło.

Tomek | 2012-08-05
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Przeczytałem tę książkę, bo odniosła sukces. Powieść została napisana po to, żeby szokować czytelnika zachowaniami nieludzkimi w obszarze seksualności (perwersyjnymi). Wartość fabuły powieści oceniam na jeden w skali dziesięciostopniowej. Książki nie warto dodawać do domowej biblioteki.

yoasia | 2013-01-06

Jak ocenić książkę, którą czyta się świetnie bo szybko, łatwo i z zaciekawieniem, ale jednocześnie ma się świadomość, że to kiepska, przeciętnie napisana książka? Nie wiem, ja ją ocenię jako dobra, mimo iż dobra nie jest.

tsantsara | 2017-02-16
Przeczytana: 1996 rok