W hołdzie dojrzałym kobietom

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawnictwo: Albatros
In praise of older women
83-7359-148-6

Autorem tej przeuroczej powieści na poły autobiografii, na poły fantastycznej podróży w świat wrażeń i doznań młodego mężczyzny jest urodzony na Węgrzech poeta i powieściopisarz. Opowiada w niej o swoich pierwszych i późniejszych kontaktach erotycznych z młodymi, acz starszymi od niego kobietami. Tłem przygód młodego Casanovy jest schyłek II wojny światowej, komunistyczne rządy i tragedia węgierskiej rewolucji 1956 roku, włoska sielanka po ucieczce na Zachód i panorama Ameryki lat 60.

orionemi | 2015-07-19
Przeczytana: 2015 rok

Jeśli ciekawi Was jak bardzo można spłycić relacje damsko-męskie to książeczka nie zawiedzie. Opisy zmagań autora z płcia przeciwną wypadają blado i nudno, męczy emocjonalna pustka.

Jedyny ciekawszy fragment to ten, gdy autor odchodzi od tematu, aby wspomnieć jak opuścił zniewoloną po wojnie przez ZSRR ojczyznę. Potem robi się dytaktycznie i dostajemy porcję historii. Jest to jednak łatwostrawny skrót, muszę przyznać - sprytnie przemycony, w którym czytelnik zaznajamia się z dokonaniami walecznych Węgrów. I za to jeden plus dla tej przekładanej na kilka języków (!) książeczki.

Katherina87 | 2012-11-22

Autorem tej przeuroczej powieści - na poły autobiografii, na poły fantastycznej podróży w świat wrażeń i doznań młodego mężczyzny - jest urodzony na Węgrzech poeta i powieściopisarz. Opowiada w niej o swoich pierwszych i późniejszych kontaktach erotycznych z młodymi, acz starszymi od niego kobietami. Tłem przygód młodego Casanovy jest schyłek II wojny światowej, komunistyczne rządy i tragedia węgierskiej rewolucji 1956 roku, włoska "sielanka" po ucieczce na Zachód i panorama Ameryki lat 60.

Nimmo | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Przechwałki,przechwałki,szczęśliwe zbiegi okoliczności i znów przechwałki.
Poprzez opis spotkań i kontaktów z płcią piękną, autor daje do zrozumienia że odpowiednia doza tupetu i uparte dążenie do celu, sprawią że od każdej kobiety (starszej, bo młodszymi w ogóle nie warto sobie zaprzątać głowy) dostanie się to,na co tylko ma się ochotę..
Mało przekonujące.
Poza jednym,zabawnym cytatem ("... dziewczęta z bujną wyobraźnią uprawiają grupowy seks nawet z jednym partnerem"),niewiele zostaje w głowie, po przeczytaniu.Od, taki wypełniacz nadmiaru wolnego czasu.
Dla chętnych.

Renafff | 2015-03-17